1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Za dwa lata ma się pojawić pierwszy iPhone z klapką. Przypominać ma Galaxy Z Flipa

samsung galaxy z flip

Według znanego analityka i blogera Apple nie wprowadzi w tym roku na rynek iPhone’a z elastycznym wyświetlaczem. Ten ma się pojawić później – i ma mieć podobną konstrukcję do telefonów Samsunga i Motoroli.

Apple zdecydowanie się nie spieszy z wprowadzeniem do sprzedaży telefonów z elastycznymi wyświetlaczami. Stawia, póki co, na bardziej tradycyjną formę. Po prawdzie trudno się dziwić takiej strategii – technologię elastycznych wyświetlaczy trudno na dziś określić jako dojrzałą, głównie z uwagi na ich podatność na fizyczne uszkodzenia.

To jednak nie oznacza, że sama koncepcja w oczach Apple’a jest pozbawiona sensu. Wielokrotnie już słyszeliśmy mniej lub bardziej wiarygodne plotki o prototypowych elastycznych iPhone’ach. Jeżeli wierzyć Jonowi Prosserowi – ten bardzo często miewa bardzo dobre źródła, choć i zdarzyło mu się pomylić – znamy formę pierwszego, który ma pojawić się w sprzedaży.

iPhone z elastycznym wyświetlaczem i z klapką. Coś jak Galaxy Z Flip czy Motorola Razr.

Według źródeł Prossera pierwszy składany iPhone ma bardziej przypominać Galaxy Z Flipa – a więc telefon z klapką, z podłużnym wyświetlaczem – niż Galaxy Z Folda, a więc hybrydę telefonu i tabletu. Źródła analityka przy tym nie podają uzasadnienia takiej decyzji. Potwierdzają jednak, czego można było się spodziewać, że nowy telefon ma być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Póki co, nie wiemy w jakich.

Te same źródła donoszą, że telefon nie pojawi się w przyszłym roku,  jak sugerowały wcześniejsze plotki. Produkt jest ponoć daleki od bycia gotowym, co sugeruje, że Apple jeszcze nie rozwiązał problemu niskiej wytrzymałości elastycznych wyświetlaczy.

Samsung i Motorola nie są jedynymi producentami, którzy będą oferować rozkładane telefony. Podobno urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami jeszcze w tym roku mają wprowadzić Xiaomi, Oppo, Vivo i Google.