REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin: Stary Świat przeniesie nas w przeszłość. CDP RED daje zielone światło nowej grze planszowej

CDP RED dał zielone światło oficjalnej wiedźmińskiej grze planszowej osadzonej w uznanym komputerowym uniwersum. Za Wiedźmin: Stary Świat odpowiada doświadczony producent gier planszowych.

10.02.2021
17:46
Nadchodzi Wiedźmin: Stary Świat - nowa gra planszowa
REKLAMA

Zbiór wiedźmińskich gier przygodowych oraz gier karcianych za jakiś czas poszerzy się o zupełnie nową, bardzo ciekawie zapowiadającą się produkcję. Wiedźmin: Stary Świat to planszowy projekt zatwierdzony przez CDP RED, za który odpowiada doświadczony w temacie planszówek Łukasz Woźniak.

REKLAMA

Wiedźmin: Stary Świat przeniesie nas w przeszłość.

 class="wp-image-1591010"

Akcja gry zostanie osadzona w czasach na wiele lat przed historią Geralta z Rivii. Wyruszymy w podróż przez Kontynent jako uczeń jednej z pięciu wiedźmińskich szkół, wypełniając zlecenia oraz walcząc z potworami. Gra planszowa Woźniaka ma nie stronić od trudnych moralnie decyzji do podjęcia, a także rywalizacji z innymi łowcami potworów.

Jednym z atutów planszówki Wiedźmin: Stary Świat ma być jej wysoka regrywalność. CDP RED podkreśla natomiast, że nie może się doczekać premiery z powodu odświeżającego spojrzenia na uniwersum, możliwego ze względu na podróż w przeszłość. Do czasów, gdy Kontynent był znacznie bardziej dziki, a po jego ziemiach kroczyły niespotykane wcześniej stwory.

Łukasz „Wookie“ Woźniak to popularny planszówkowy youtuber i producent kilku gier.

 class="wp-image-1591013"
REKLAMA

Twórca gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat ma na swoim koncie kilkanaście innych projektów, np. Valhallę. Niestety, pomimo doświadczenia Wookiego, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość podczas oczekiwania na nową planszówkę. Premierę Starego Świata poprzedzi kampania crowdfundingowa na platformach zagramw.to oraz Kickstarter, która rozpocznie się w maju 2021 r.

Sugerowana data premiery gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat to kwiecień 2022 r. Jej twórcy przygotują zarówno zestaw podstawowy, jak i wydanie deluxe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA