REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Europa szuka kandydatów na astronautów. Możesz aplikować

Minęło 11 lat od ostatniego programu rekrutacyjnego astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej. Kto przegapił tę niepowtarzalną okazję, ma jeszcze jedną szansę. Zgłoszenia będą przyjmowane od 31 marca.

13.02.2021
11:59
europejska agencja kosmiczna rekrutacja
REKLAMA

Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła, że już niedługo rozpocznie poszukiwania na nowych kandydatów na astronautów. ESA w szczególności zachęca do aplikowania kobiety, bo – jak twierdzi – niezbędne jest zwiększenie płciowej różnorodności w jej szeregach. Co szczególnie interesujące, Agencja nie będzie szukać kandydatów wyłącznie wśród specjalistów, takich jak piloci myśliwców czy uznani naukowcy.

REKLAMA

Według opublikowanego przez ESA ogłoszenia, swoje zgłoszenia będą mogli wysłać w zasadzie wszyscy. – Różnorodność w ESA powinna dotyczyć nie tylko pochodzenia, wieku czy płci, ale nawet przeróżnych niepełnosprawności – twierdzi David Parker, dyrektor działu załogowej i maszynowej eksploracji w ESA.

Rekrutacja w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Kandydaci na astronautów ESA mogą wysyłać zgłoszenia od 31 marca do 28 maja.

REKLAMA

Wszystkie zgłoszenia następnie będą przechodzić proces przetwarzania, na który składać się ma sześć etapów. ESA spodziewa się zakończenia tej procedury w okolicach października przyszłego roku. Są jednak pewne wymagania: kandydaci muszą być wzrostu od 153 cm do 190 cm i znać język angielski w mowie i w piśmie.

Wymagany jest też stopień naukowy w naukach przyrodniczych, inżynierii lub medycyny. Kandydaci, którzy mają co najmniej trzyletnią praktykę w ramach swojego wykształcenia, będą mieli większe szanse na nabór. Większe szanse będą też miały osoby fizycznie zdrowe i będące w wieku od 27 do 37 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA