REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

DJI FPV na ogromnym przecieku. Wszystko, co wiemy o najnowszym dronie DJI

DJI FPV będzie najnowszym dronem DJI rozpoczynającym zupełnie nową serię. Wiemy o nim już prawie wszystko.

15.02.2021
20:13
DJI FPV na ogromnym przecieku. Wszystko, co wiemy o najnowszym dronie DJI
REKLAMA

O dronie DJI stworzonym do lotów FPV słyszymy już od kilku miesięcy. Dotychczas firma sprzedawała okulary FPV i sprzęt niezbędny do stworzenia takiego drona na własną rękę. Za kilka tygodni do oferty trafi jednak nowy, gotowy do użytku dron FPV, którego będzie można kupić wraz z zestawem FPV Combo zawierającym gogle i kontroler. Nie będą zatem wymagane żadne zdolności techniczne, by zacząć latać dronem w trybie FPV.

REKLAMA

Loty FPV polegają na oglądaniu obrazu z kamery drona za pośrednictwem okularów wyposażonych w ekran. Dron do lotów FPV z reguły umożliwia szybszy i bardziej ryzykowny lot, ale musi zapewniać bardzo stabilną transmisję obrazu do gogli. Tak też ma być w tym wypadku. Zacznijmy jednak od samego drona.

Wszystkie poniższe informacje pochodzą z wiarygodnych przecieków. Według autora bloga DroneDJ, jednej z najlepiej poinformowanych osób w kwestii przecieków DJI, nowy dron może nosić nazwę DJI Flash, choć na wszystkich przeciekach widzimy na pudełkach nazwę DJI FPV Combo. Na pudełkach widać jednak dopisek „nie na sprzedaż”, więc możliwe, że nie są to jeszcze finalne wersje kartoników.

DJI FPV - co potrafi nowy dron?

Nowy dron będzie ważył 795 g, a czas jego lotu wyniesie ok. 20 min. Sprzęt będzie wyposażony w kamerę o przekątnej 1/2.3 cala i rozdzielczości 12 MP, wyposażoną w bardzo szeroki kat widzenia wynoszący aż 150 st. Kamera nagra wideo 4K w 60 kl./s i 1080p w 120 kl./s. Do wyboru będzie zapis w kodeku h.264 lub w h.265.

 class="wp-image-1596014"

System transmisji będzie się opierał na znanej już łączności DJI OcuSync 2.0 umożliwiającej transmisję do odległości 10 km. Same okulary noszą nazwę FPV Googgles v2 i pod kątem wyglądu nie różnią się od pierwszej wersji, którą można już teraz kupić w sklepie DJI. Okulary mają slot na kartę microSD, port ładowania USB-C, a do tego dwa przyciski i dwa pokrętła na obudowie. Nowe gogle mają być nieco lżejsze od pierwszej edycji. Gogle mają cztery anteny, które można wykręcić, by zminimalizować rozmiar tego akcesorium w czasie transportu.

 class="wp-image-1596017"

Dużą nowością jest kontroler, który bardzo przypomina pady znane z konsol. Kontroler jest ładowany przez USB-C i ma zupełnie nową konstrukcję wysuwanych anten. Tym razem wysuwany element nie ma żadnego uchwytu na smartfon, bowiem obraz z drona oglądamy bezpośrednio w goglach. W tylnej części kontrolera, pod palcami wskazującymi, znajduje się cały zestaw przycisków odpowiedzialnych za migawkę. Można będzie w ten sposób włączać nagrywanie i robić zdjęcia. Drążki, wzorem wcześniejszych kontrolerów, są wykręcane.

REKLAMA

Premiera nowego drona DJI już na początku marca.

Premiera nowego drona DJI FPV ma się odbyć na początku marca. Początkowo pojawiała się data 2.03.2021 r., ale teraz są przecieki mówiące o 9 bądź 10 marca. Spodziewana cena zestawu FPV Combo to 999 lub 1099 dol.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA