REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gracze doczekali się: oto Diablo II Resurrected

Najbardziej kochana gra z uniwersum Diablo to niewątpliwie Diablo II. Bardziej hardcorowa od „trójki” i bardziej dopracowana od „jedynki”, stanowiła złoty środek dla najbardziej zaangażowanych graczy.

20.02.2021
9:14
Gracze doczekali się: oto Diablo II Resurrected
REKLAMA

Do tego stopnia, że znam osoby wciąż regularnie grające w Diablo II, również online. Wielu miłośników Diablo II oczekiwało tego samego po trzeciej części - i rozczarowało się. Mimo że mi Diablo III bardzo się podobało, to rozumiem tych, dla których było „zbyt proste” i „zbyt kolorowe”.

REKLAMA
 class="wp-image-1602671"

To wszystko ma się zmienić wraz z premierą odnowionej wersji gry, nazwanej Diablo II Resurrected. Została ona zapowiedziana w trakcie BlizzConu Online 2021. Oto podstawowe cechy, jakimi będzie się odznaczał ten remaster:

  • Gra będzie dostępna na PC oraz na konsole. Będzie można grać na wszystkich platformach równocześnie, prowadząc jedną kampanię - nasze postępy będą współdzielone wszędzie (tzw. cross-progression).
  • Grać będzie można w odnowionej grafice 3D bądź w trybie graficznym zgodnym z oryginalnym. W trybie 3D rozgrywkę wzbogacono o pełny rendering 3D, dynamiczne oświetlenie, odnowione animacje i efekty zaklęć – a to wszystko w rozdzielczości 4K.
  • Wszystkie sceny przerywnikowe zostały nagrane ponownie, z zachowaniem stylu oryginału.
  • Dźwięki zostały zremasterowane, a gra zapewni obsługę dźwięku przestrzennego Dolby 7.1.

W grze zagramy aż siedmioma klasami, bo dołączono do niej całą zawartość dodatku Lord of Destruction. W porównaniu z oryginałem gra zostanie wzbogacona o dodatki ułatwiające życie, np. wspólną skrzynkę postaci pozwalającą na wymianę przedmiotów.

REKLAMA

Diablo II Resurrected - data premiery

W Diablo 2 Resurrected zagramy jeszcze w 2021 roku. To niezbyt konkretna data, ale przynajmniej daje nam nadzieję, że premiera uprawnionego remastera nie jest zbyt odległa. Nie mogę się doczekać powrotu do Diablo 2 i próby pokonania Diablo i Baala.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA