Tech  / Artykuł

Ciekawe gadżety do auta w śmiesznie niskich cenach - przegląd akcesoriów

Picture of the author

Każda pora jest dobra, żeby dodatkowo zadbać o swoje auto - nawet zima. Tym bardziej, jeśli nie wymaga to sporego nakładu gotówki.

Jak można zadbać o auto, nie sięgając zbyt głęboko do kieszeni? Oto kilka bardzo przydatnych dodatków, z których większość kosztuje raptem kilkadziesiąt złotych:

Regenerator do wycieraczek samochodowych Baseus Rain Wing

Niewielkie i proste urządzenie, które pomoże na wydłużyć żywotność naszych wycieraczek. Albo poprawić ich wydajność wtedy, kiedy są naprawdę potrzebne, a nigdzie w okolicy nie dostaniemy nowych.

Jak to działa? W obudowie, która chroni nas przed skaleczeniem, znajduje się metalowy nożyk (nie plastikowy jak w wielu podobnych produktach). Demontujemy pióro wycieraczki, przeciągamy ostrzem po gumie, po czym przemywamy ją wodą i montujemy ponownie. W ten sposób usuwamy chociażby powstałe na gumie nierówności, które powodują zmniejszenie wydajności usuwania deszczu czy śniegu.

Regenerator do wycieraczek samochodowych Baseus Rain Wing można kupić w Sklepie Spider's Web za jedyne 34,90 zł, a według producenta potrafi on wydłużyć życie wycieraczek nawet trzykrotnie.

Dodatkowe lusterko martwego pola Baseus Full-view Blind Spot Rearview Mirror

Niewielkie lusterko, które naklejamy wewnątrz naszego standardowego zewnętrznego lusterka samochodowego, rozwiązuje jeden z największych problemów podczas jazdy - problem martwego pola. Czym jest to martwe pole? To obszar w okolicach naszego samochodu, którego nie obejmuje zasięgiem klasyczne lusterko samochodowe - wiele wypadków powodowanych jest właśnie dlatego, że np. podczas manewru zmiany pasa kierowca nie zauważył auta znajdującego się tuż obok niego.

Dodatkowe lusterko (sprzedawane w komplecie w dwóch egzemplarzach) likwiduje ten problem. Możemy nadal korzystać z głównego lusterka, a jednocześnie kontrolować sytuację z innej perspektywy właśnie w niewielkim lusterku akcesoryjnym.

Lusterko Baseus jest przy tym wodoodporne, regulowane w szerokim zakresie, a zastosowany do montażu klej jest odporny na promienie słoneczne.

Cena? W Sklepie Spider's Web tylko 19 zł za dwie sztuki.

Płyn do spryskiwaczy w tabletkach Baseus

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie cierpią wozić ze sobą zapasowych butli płynu do spryskiwaczy - albo po prostu nie mają jak.

Tutaj zamiast butli wozimy ze sobą jedynie tabletki, w opakowaniu, które spokojnie można schować w dowolnym miejscu w samochodzie. Wystarczy wrzucić je do zbiornika, zalać wodą (czasem łatwiej o wodę niż o płyn do spryskiwaczy) i już - gotowe.

Cena? W Sklepie Spider's Web 19 zł za opakowanie zawierające 12 tabletek.

Zagłówek samochodowy Baseus First Class Car Headrest

Prosty dodatek, który podniesie nasz komfort podczas dłuższych podróży. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowca, pasażerem i... czy w ogóle podróżujemy autem. Zagłówek Baseus - pomimo nazwy - można też zabrać ze sobą do pociągu czy samolotu.

Całość wykonano z gąbki z pamięcią kształtu, która zapewni optymalne podparcie i dopasowanie do naszego ciała. Piankę pokrywa z kolei ekologiczna, oddychająca skóra, która dodatkowo powinna pasować do większości samochodowych wnętrz.

Cena za takie udogodnienie rodem z pierwszej klasy? W Sklepie Spider's Web tylko 109 zł.

Uchwyt samochodowy Baseus Beetle

Ale nie na smartfona, tylko... na właściwie wszystko. Klucze, kable, torebki, torby z zakupami, słuchawki i tak dalej. Jedyne ograniczenie - przedmiot zawieszany na uchwycie nie powinien ważyć więcej niż 2 kg.

Całość można zamocować bez jakichkolwiek narzędzi. Klej 3M można przykleić do szkła, metalu, skóry, powierzchni ceramicznych, a nawet drewna drewna. Jednocześnie po demontażu uchwytu na powierzchni, do której był przyklejony, nie powinien pozostać żaden ślad.

Uchwyt samochodowy Baseus Beetle znajdziesz w Sklepie Spider's Web w cenie 39 zł za dwie sztuki. Drugą można przykleić nie tylko w aucie, ale nawet w domu - Beetle powinien trzymać się nawet ściany.

Odświeżacz powietrza do samochodu Baseus Paddle

Odświeżacz powietrza Baseus jest o tyle nietypowy, że... po prostu wygląda dobrze. Nie ma tu wielkiego zbiornika, który szpeci wnętrze auta i dodatkowo blokuje przepływ powietrza. Zamiast tego mamy niewielki, niemal niezauważalny moduł, który montujemy bezpośrednio na kratce nawiewu.

Zadbano przy tym także o wkład odświeżacza powietrza. Nie zawiera szkodliwych czy toksycznych substancji, więc jest nieszkodliwy dla zdrowia - nawet w przypadku dzieci lub kobiet w ciąży. Nie porysuje też kratek wentylacyjnych naszego auta - uchwyt zabezpieczono silikonową powłoką.

Cena? 24,90 zł w Sklepie Spider's Web.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst