REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 potrafi wreszcie wyświetlać równocześnie kilka aplikacji z telefonu z Androidem

Czekałem na tę funkcję bardzo długo. Cenię sobie wygodę, jaką zapewnia korzystanie z mobilnych aplikacji na komputerze. Od teraz możliwe jest uruchomienie kilku z nich równocześnie. Ale tylko na wybranych telefonach.

29.01.2021
11:51
Windows 10 już umie wyświetlać równocześnie kilka aplikacji z telefonu
REKLAMA

W teorii brak danej aplikacji na jakąś platformę w dzisiejszych czasach nie jest już problemem. Niemal każda popularna usługa oferuje aplikację w wersji webowej, co oznacza, że tak na dobrą sprawę nie ma znaczenia jaki mamy system. Windows, Ubuntu, macOS – byle przeglądarka była nowoczesna. Tak brzmi teoria, a kluczowe jest tu słówko niemal.

REKLAMA

W praktyce nieraz muszę odrywać swoją uwagę od komputera i szukać telefonu za każdym razem, jak chcę zgasić światło (Philips Hue), uruchomić odkurzanie w innych pokojach (iRobot Roomba), przełączyć coś w domu (Samsung SmartThings) i tak mógłbym mnożyć przykłady, ale pointa jest jedna: jednak nie wszystko ma swoją wersję webową. Niestety.

Na Windowsie wygodnym rozwiązaniem jest aplikacja Twój telefon. Mając zgodny z nią w pełni telefon możemy wyświetlać na Pulpicie zainstalowaną na nim aplikację tak, jakby działała ona na naszym komputerze. Aplikację, nie aplikacje. Bo na raz można uruchomić tylko jedną.

 class="wp-image-1577786"
Widoczna po prawej aplikacja Philips Hue nie jest zainstalowana na PC - a strumieniowana z telefonu z Androidem

To właśnie się zmienia. Windows 10 może wyświetlić kilka aplikacji z Androida równocześnie. Pod jednym, przykrym warunkiem.

REKLAMA

Aktualizacja aplikacji Twój telefon pozwala na równoległe wyświetlanie kilku okienek z różnymi aplikacjami. A więc nie tak jak do tej pory, że każda kolejna aplikacja ładuje się w tym samym okienku co poprzednia. Innymi słowy z punktu widzenia użytkownika, od teraz niemal nie ma różnicy dla użytkownika, czy uruchamia apki zainstalowane na PC z Windowsem, czy na znajdującym się nieopodal urządzeniu z Androidem.

Jest tylko jeden problem. Możliwość uruchamiania kilku aplikacji równocześnie działa raptem z kilkoma telefonami. Konkretniej, są to Galaxy Note20, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip i Galaxy S20. Mój nadal nowy i nowoczesny Galaxy S10+ cichutko załkał. Szkoda.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA