Tech  /  Artykuł

Popraw powietrze, którym oddychasz. Tani nawilżacz powietrza do domu oraz wersja do samochodu

Tani nawilżacz powietrza do domu i samochodu. Oto nasze propozycje

Sezon grzewczy trwa w najlepsze, a wraz z nim powraca problem suchego powietrza. Nawilżacz sprawi, że będzie ci się oddychać lepiej, a w domu będzie mniej kurzu. Dobre nawilżacze powietrza nie muszą być drogie.

Nawilżacze powietrza od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Kto przez jeden sezon korzystał z takiego rozwiązania, za rok z pewnością do niego wróci. Nawilżaczami powietrza warto zainteresować się właśnie teraz, zimą, kiedy powietrze jest wyjątkowo suche na skutek działającego ogrzewania.

Zimą poziom wilgotności powietrza w mieszkaniach spada często poniżej 30 proc., a to zdecydowanie zbyt mała wartość. Przy działającym oczyszczaczu wilgotność rośnie do optymalnego poziomu, czyli 50-60 proc., w zależności od kilku czynników, takich jak np. temperatura wewnątrz.

Nawilżacze powietrza sprawiają, że lepiej nam się oddycha i śpi. Do tego nawilżacze powietrza pomagają osobom, które borykają się z problemami takimi jak sucha skóra, podrażnione oczy, popękane usta, czy suchość w gardle. Przy odpowiednio nawilżonym powietrzu takie dolegliwości występują dużo rzadziej bądź wcale.

Nawilżacz powietrza nie musi być drogi

Jest to urządzenie wyposażone w duży zbiornik na wodę o pojemności 5 l. Woda w oczyszczaczu w pierwszej fazie jest filtrowana, a następnie jest rozpylana w powietrzu w postaci delikatnej mgiełki. To prosta i skuteczna metoda na nawilżanie powietrza.

Nawilżacz powietrza Deerma F628W jest wyposażony w pokrętło, dzięki któremu można dostosować intensywność mgiełki wodnej. Maksymalna wydajność to 270 ml/h. Przy takim wykorzystaniu oczyszczacza pojemnik na wodę wystarczy na kilkanaście godzin pracy. Jeśli ustawimy mniejszą moc, urządzenie będzie mogło rozpylać mgiełkę wodną nawet przez dobę.

Warto dodać, że Deerma F628W jest urządzeniem cichym, bowiem głośność nawet w maksymalnym trybie pracy nie przekracza 34 dB. Dzięki temu sprzęt może stać w sypialni i nie będzie przeszkadzał we śnie. Z uwagi na niską cenę można pokusić się o zakup kilku takich oczyszczaczy, dzięki czemu będzie możliwość nawilżenia kilku pomieszczeń w domu, np. sypialni i salonu.

Jeśli dużo jeździsz autem, pomyśl o nawilżaczu powietrza do samochodu

Niewiele osób zastanawia się nad tym problemem, ale nawiew ciepłego powietrza i klimatyzacja sprawiają, że powietrze wewnątrz auta jest suche. Jeśli spędzasz w samochodzie dużo czasu warto zainwestować w niewielki nawilżacza powietrza, który umieścisz w uchwycie na kubek. Takim urządzeniem jest Baseus Time Aromatherapy Machine, który kupisz w Sklepie Spider’s Web za 89 zł.

Baseus Time Aromatherapy Machine to urządzenie, które nie tylko nawilży powietrze, ale też umożliwi stosowanie aromaterapii. Nawilżacz jest zasilany z gniazda USB i pobiera tylko 6W mocy. Dysza rozpyla wodę, środek zapachowy lub środek dezynfekujący w dwóch rybach: ciągłym bądź przerywanym. Tryb pracy możemy zmieniać poprzez przełącznik na obudowie.

Urządzenie jest ciche i minimalistyczne dzięki kompaktowej konstrukcji wykonanej z aluminium. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 75 ml.

Nawilżacz powietrza Baseus Time Aromatherapy Machine kupisz w Sklepie Spider’s Web za 89 zł.