REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Koniec z używaniem Google Wiadomości na lewo. Aplikacja zadziała tylko na certyfikowanych telefonach

Aplikacja Google’a do obsługi SMS-ów, MMS-ów i RCS-ów jest na tyle dobra, że wielu użytkowników ją wybiera chętniej od tej dostarczonej przez producenta. Mamy niestety złe wieści dla niektórych. Szczególnie tych, którzy korzystają z co bardziej egzotycznych telefonów czy systemów.

20.01.2021
13:21
google wiadomości sms-y znikają
REKLAMA

Znacie aplikację Google Wiadomości? Nie, nie chodzi o tę z newsami o podobnej nazwie, a tę do obsługi wiadomości operatorskich (SMS/MMS/RCS). Niektórzy producenci telefonów nawet nie próbują tworzyć własnych odpowiedników, tylko stosują aplikację Google’a. Inni decydują się na własne twory. Te jednak często przegrywają z apką od Google’a, o czym może świadczyć jej wysoka popularność w Sklepie Play.

REKLAMA

Aplikacja jest ceniona za swój prosty interfejs, rozbudowane funkcje kategoryzowania wiadomości, działającą implementację RCS, szyfrowanie wiadomości czy za integrację z aplikacją webową Google Wiadomości, dzięki czemu SMS-y można wysyłać z dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową.

Nie zainstalujesz ze Sklepu Play, to nie zainstalujesz w inny sposób. Google Wiadomości przestaną działać na urządzeniach bez certyfikatu Google’a.

REKLAMA

Jeżeli Google Wiadomości były dostępne na urządzeniu od nowości bądź jeśli zostały pobrane ze Sklepu Play – to nic się nie zmienia. Wielu użytkowników lubi jednak dłubać w oprogramowaniu swoich telefonów. Jedni podmieniają fabryczne systemy na te będące dziełem entuzjastów. Inni wgrywają w sposób nieautoryzowany aplikacje Google’a, bo ich telefon nie ma Sklepu Play. Tym osobom aplikacja niedługo przestanie działać.

Odkryła to redakcja 9to5Google, rutynowo analizując kod aplikacji. W rzeczonym kodzie udało się odkryć komunikat o błędzie o treści 31 marca Wiadomości przestaną działać na niecertyfikowanych urządzeniach, w tym na tym urządzeniu. Czas poszukać innej aplikacji. Szkoda.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA