REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W sam raz na nowy sezon. Nowy Ultraboost 21

Jeszcze bardziej komfortowe, sztywniejsze i atrakcyjniejsze niż do tej pory - adidas pokazał nowe wcielenie kultowych butów biegowych Ultraboost.

19.01.2021
12:27
W sam raz na nowy sezon. Nowy Ultraboost 21
REKLAMA

I już chyba wiem, w jakich butach będę robił większość moich nadchodzących treningów. Póki co, skupmy się jednak na nowościach w Ultraboost 21.

REKLAMA

adidas Ultraboost 21 - co nowego?

 class="wp-image-1561256"

Przede wszystkim nowy system adidas LEP (Linear Energy Push), czyli system stabilizacji, który w przypadku Ultraboost 21 podnosi sztywność przedniej części buta i zwiększa jej sprężystość.

Gdyby ktoś był ciekawy, jak wygląda to rozwiązanie od środka - wkładka (element w kolorze żółtym widoczny po lewej stronie powyższego obrazka, w środkowym rzędzie) wykonana jest ze sztywniejszego materiału i ulokowana w podeszwie. Według inżynierów adidasa LEP ma zapewnić „dodatkowe pchnięcie” (choć „extra push” po angielsku brzmi w tym wypadku lepiej) przy każdym kroku.

 class="wp-image-1561277"

Nie oznacza to jednak, że Ultraboost 21 stały się zbyt sztywne. Wręcz przeciwnie - w tej generacji zdecydowano się zastosować jeszcze więcej (o 6 proc.) pianki Boost w podeszwie, co ma przełożyć się na jeszcze większy komfort biegania, jeszcze lepszą amortyzację i jeszcze lepszy zwrot energii.

Zdaniem Moritza Höllmüllera buty Ultraboost 21 są wręcz „ostatecznym wyrazem komfortu i sprężystości”. Co zresztą ma wiele wspólnego z prawdą - nie ma w ofercie adidasa lepiej amortyzowanego buta.

 class="wp-image-1561298"

Przemodelowano też pod wieloma względami całą podeszwę, zachowując jednak kluczowe elementy ze specjalnej gumy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Jak przyczepne okażą się buty Ultraboost 21 w takich warunkach jak obecnie - o tym przekonamy się już za kilka tygodni.

 class="wp-image-1561265"

Zmiany wprowadzono również w cholewce. Wykorzystano w niej materiał Primeknit+ - z bardziej precyzyjnym splotem, gęstszy i lepiej dopasowujący się do stopy niż dotychczasowe rozwiązania. Samą cholewę wykonano natomiast w technologii Primeblue - w co najmniej 50 proc. składa się z recyklingowanych, plastikowych odpadów oceanicznych.

I jeszcze parametry techniczne

adidas Ultraboost 21 przeznaczony jest dla biegaczy ze stopą neutralną. Drop to równe 10 mm (30,5 mm przód, 20,5 mm tył), natomiast masa dla rozmiaru 42,5 wynosi 340 g.

Sugerowana cena detaliczna? 749 zł. Modele z serii Ultraboost 21 trafią do sprzedaży 4 lutego tego roku i będą docelowo dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

REKLAMA

A jak się biega w nowej generacji Ultraboost? O tym napiszę pewnie już niedługo...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA