REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Telewizory LG z 2018 r. z ważną aktualizacją dla użytkowników iPhone’ów

Telewizory LG OLED TV, których oznaczenie kończy się cyferką 8 oraz telewizory LCD od LG z linii SK i UK niebawem zgłoszą dostępność aktualizacji systemu. Wprowadzi ona obsługę AirPlay 2 oraz HomeKita.

30.12.2020
17:51
lg oled tv cx recenzja
REKLAMA

LG jako jeden z pierwszych producentów zdecydował się zaimplementować standardy Apple’a po tym, jak producent iPhone’ów zdecydował się je udostępnić pierwszym producentom telewizorów. Telewizory LG z bieżącego i ubiegłego roku już obsługują AirPlay 2 i HomeKita, jednak koreański producent zapewnił klientów, że rzeczoną obsługę zyskają również modele z 2018 r.

REKLAMA

Długo w temacie nic się nie działo i niektórzy zaczęli powątpiewać, czy LG dotrzyma danego słowa. Na szczęście aktualizacja systemu właśnie zaczyna być udostępniana. Na domyślnych ustawieniach system webOS nie aktualizuje się automatycznie, należy więc sprawdzić dostępność aktualizacji ręcznie. Ta udostępniana jest falami i może jeszcze nie być dostępna dla danego egzemplarza. Numer wersji systemu dla telewizorów OLED to 05.30.02.

LG przypomina też, że dla wszystkich telewizorów z 2018 r. lub nowszych jest już dostępna aplikacja Apple TV, za której sprawą można zarówno oglądać treści z Apple TV+, jak i wypożyczać bądź kupować filmy, seriale i koncerty na iTunes.

Telewizory LG z 2018 r. z funkcjami AirPlay 2 i HomeKit, czyli że z czym?

REKLAMA

Obie nowości docenią wyłącznie posiadacze urządzeń Apple’a – w szczególności iPhone’ów bądź iPadów. Za sprawą AirPlay 2 możliwe jest szybkie i wygodne udostępnianie zdjęć, filmów bądź zawartości wyświetlacza, oczywiście całkowicie bezprzewodowo. Z kolei Homekit pozwala dołączyć telewizor LG do ekosystemu smart home Apple – co w praktyce przekłada się na możliwość sterowania nim za pomocą Siri.

LG nie jest jedynym producentem, który integruje rozwiązania Apple’a w swoich telewizorach. Z producentem iPhone’ów współpracują również Sony, Samsung i TCL.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA