Oprogramowanie  / News

Wielka awaria usług Google. Leżą YouTube, Gmail, Mapy i cała reszta

157 interakcji
dołącz do dyskusji

Trwa awaria licznych usług Google’a. Nie działają Gmail, YouTube, Dysk Google, Google Meet, Workspace i wybrane moduły Google Ads. Użytkowników wita komunikat o braku konta lub aplikacje nie ładują się wcale.

Usługi Google’a mają poważną awarię. Wyszukiwarka Google na szczęście działa, ale to koniec dobrych wieści. Nie działają zarówno YouTube – bez tej rozrywki akurat będziemy mogli wytrzymać – ale też i kluczowe usługi biurowe, w tym Workspace (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje), Meet i poczta Gmail wraz ze swoim Kalendarzem i Kontaktami. Nie działa też webowy interfejs do usługi Dysk Google.

Symptomy awarii są dwa. Jeżeli jesteśmy już zalogowani na nasze Konto Google, webowe aplikacje nie ładują się w przeglądarce.

Jeżeli zaś próbujemy się zalogować, informowani jesteśmy, że nasze konto nie istnieje. Komunikat ten niemal na pewno przy tym jest błędny.

Google nie działa. Awaria usług YouTube, Gmail, Workspace, Dysk Google i Meet.

W momencie oddawania tego newsa do publikacji Google nie miał jeszcze dla nas gotowej odpowiedzi o przyczynach awarii. Co gorsza, nie wiemy kiedy ta zostanie usunięta. Biorąc pod uwagę skalę problemu i liczbę dotkniętych użytkowników spodziewamy się jednak, że ta zostanie niezwłocznie naprawiona.

A tymczasem, w wielu biurach właśnie zaczyna się przerwa na kawę. Nieplanowana i, o dziwo, niezbyt mile widziana…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst