Oprogramowanie  / News

Wielka awaria usług Google. Leżą YouTube, Gmail, Mapy i cała reszta

Picture of the author
375 interakcji
dołącz do dyskusji

Trwa awaria licznych usług Google’a. Nie działają Gmail, YouTube, Dysk Google, Google Meet, Workspace i wybrane moduły Google Ads. Użytkowników wita komunikat o braku konta lub aplikacje nie ładują się wcale.

Usługi Google’a mają poważną awarię. Wyszukiwarka Google na szczęście działa, ale to koniec dobrych wieści. Nie działają zarówno YouTube – bez tej rozrywki akurat będziemy mogli wytrzymać – ale też i kluczowe usługi biurowe, w tym Workspace (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje), Meet i poczta Gmail wraz ze swoim Kalendarzem i Kontaktami. Nie działa też webowy interfejs do usługi Dysk Google.

Symptomy awarii są dwa. Jeżeli jesteśmy już zalogowani na nasze Konto Google, webowe aplikacje nie ładują się w przeglądarce.

Jeżeli zaś próbujemy się zalogować, informowani jesteśmy, że nasze konto nie istnieje. Komunikat ten niemal na pewno przy tym jest błędny.

Możemy również otrzymać informację o tym, że zostaliśmy wylogowani.

Google nie działa. Awaria usług YouTube, Gmail, Workspace, Dysk Google i Meet.

W momencie oddawania tego newsa do publikacji Google nie miał jeszcze dla nas gotowej odpowiedzi o przyczynach awarii. Co gorsza, nie wiemy kiedy ta zostanie usunięta. Biorąc pod uwagę skalę problemu i liczbę dotkniętych użytkowników spodziewamy się jednak, że ta zostanie niezwłocznie naprawiona.

A tymczasem, w wielu biurach właśnie zaczyna się przerwa na kawę. Nieplanowana i, o dziwo, niezbyt mile widziana…

Aktualizacja (16:02): Informacje z większości źródeł sugerują, że awaria została usunięta.

przeczytaj następny tekst