REKLAMA

Spider's Web największym serwisem technologicznym w Polsce!

To dla nas wielka i historyczna chwila - po raz pierwszy w historii oficjalnych badań polskiego internetu prowadzonych przez firmę Gemius, w październiku 2020 r. Spider's Web został zwycięzcą kategorii Tech!

02.11.2020 18.23
Spider's Web największym serwisem technologicznym w Polsce!
REKLAMA

W ostatnim miesiącu odwiedziło nas - uwaga - ponad 5,5 mln realnych użytkowników wg badania Mediapanel. Nad drugim w rankingu WP Tech mamy przewagę ponad pół miliona zasięgu, a nad trzecim Komputer Światem - prawie 800 tys. Wygrywamy zresztą kategorię nie tylko w liczbie realnych użytkowników, którzy odwiedzili nas serwis, ale także w liczbie odsłon, jakie wygenerowali. To 23,88 mln odsłon. Nad drugim WP Tech mamy 360 tys. odsłon przewagi, a nad trzecim Komputer Światem ponad 3 mln. Wygrywamy więc kategorię Tech w październiku absolutnie bezapelacyjnie.

REKLAMA
 class="wp-image-1483337"

Rekordowy zasięg wygenerowała zresztą w październiku cała nasza grupa. Skumulowany zasięg Spider's Web oraz Bezprawnika wyniósł w zeszłym miesiącu ponad 6,6 mln realnych użytkowników.

 class="wp-image-1483340"

To jest bezprecedensowy sukces Spider's Web!

W jednej z głównych tematycznych kategorii wygrywamy ze wszystkimi konkurentami, na czele z największymi grupami medialnymi w Polsce, czyli Wirtualną Polską oraz Ringier Axel Springerem Polska (RASP). Wygrywamy z ich serwisami: WP Tech oraz Komputer Światem, których zasięg każdego dnia dopychany jest kolanem ze stron głównych odpowiednio WP.pl oraz Onet.pl. Mimo tego potężnego wsparcia, Spider's Web okazał się od nich znacznie popularniejszym medium w październiku 2020 r.

Spider's Web, czyli medium niezależne, prywatne i nienależące do żadnego wielkiego konglomeratu medialnego, ze 100 proc. kapitałem polskim, budowanie oddolnie, od zera, bez żadnego kredytu, bez żadnego inwestora, bez żadnego wsparcia z zewnątrz, dziś, po 12 latach od powstania, a po 10 od przejścia na docelową domenę spidersweb.pl, zostaje liderem potężnej kategorii tematycznej w Polsce.

W głównych kategoriach tematycznych taka sytuacja ma miejsce jeszcze tylko i wyłącznie w kategorii „Film, seriale, kino”, gdzie od wielu lat niepodzielnie panuje niezależny Filmweb. We wszystkich pozostałych kategoriach dziennikarskich wygrywają serwisy należące do największych grup medialnych w Polsce z obcym kapitałem.

 class="wp-image-1483349"
REKLAMA

Dziękuję wszystkim pracownikom i współpracownikom Grupy Spider's Web. Dziękuję wszystkim byłym pracownikom i współpracownikom Grupy Spider's Web. Dziękuję konkurentom, że każdego dnia przez ostatnich 12 lat codziennie zagrzewali nas do walki.

Dziękuję Wam, drodzy Czytelnicy, że swoimi klikami wygraliście dla nas kategorię Tech!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA