REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2020 to kopalnia inspiracji

Niesamowite zdjęcie francuskiego fotografa Grega Lecoura, ukazujące gigantyczną górę lodową otoczoną przez krabojady focze, zostało zwycięzcą konkursu Siena International Photo Awards 2020. To jeden z najlepszych międzynarodowych konkursów fotograficznych na świecie, który co roku stanowi źródło ogromnej inspiracji.

02.11.2020
14:23
Fotografie zwycięzców Siena International Photo Awards 2020 to kopalnia inspiracji
REKLAMA

Gdy przeglądałem galerię zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie fotograficznym Siena International Photo Awards 2020, nie mogłem wyjść z podziwu. Praktycznie każde zdjęcie przyciąga na dłużej, wyróżnia się. Część wyróżnia się po prostu wizualnie, jako piękne, techniczne idealne klatki wykonane w idealnym momencie. Inne także opowiadając pewne interesujące historie, które za nimi stoją. Takich fotografii nam trzeba.

REKLAMA

Patrząc na poziom prac, jury musiało się nieźle nagłowić, które fotografie wyróżnić. A tych było, jak podają organizatorzy, dziesiątki tysięcy i zostały nadesłane przez fotografów ze 156 krajów. Oto galeria najlepszych z nich.

„Frozen Mobile Home”, Fotografia roku

Greg Lecoeur

Tytuł Fotografii roku przypadł w udziale francuzowi Gregowi Lecoeur. To wielokrotnie nagradzany profesjonalny fotograf oceanów i dzikich zwierząt, który wykonał zdjęcie na Antarktydzie, gdzie często bierze udział w projektach naukowych podkreślających kruchość naszych oceanów i znaczenie ochrony naszej planety.

 class="wp-image-1480109"
Fot. Greg Lecoeur

„Góry lodowe to masywne i tajemnicze siedliska, które wspierają życie morskie. Kołysząc się i obracając powoli przez prądy polarne, góry lodowe wspierają rozwój życia w oceanach, przenosząc składniki odżywcze z ziemi. Są odpowiedzialne za rozkwit życia poprzez rozwój fitoplanktonu oraz wspieranie cyklu węglowego poprzez sekwestrację dwutlenku węgla z powietrza. W ten sposób chronią również duże zwierzęta, takie jak krabojady focze, spędzające cały rok na lodzie”.

„Śmierć ofiary pożaru”, 1. miejsce w kat. Dokument i fotoreportaż

Mohammad Sazid Hossain

 class="wp-image-1480112"
Fot. Mohammad Sazid Hossain

„Mężczyzna próbuje się uratować, schodząc trzymając się pręta/kabla, ratując się z pożaru, który miał miejsce na ósmym piętrze 22-piętrowego budynku w dzielnicy handlowej Banani w mieście Dhaka. Mężczyzna stracił panowanie z powodu ekstremalnego gorąca, spadł na ulicę i zmarł. Pożar spowodował 25 ofiar śmiertelnych, a ponad 70 innych zostało rannych”.

„Diogo Cancela”, 1. miejsce w kat. Sport w akcji

Ian Macnicol

 class="wp-image-1480118"
Fot. Ian Macnicol

„Diogo Cancela z Portugalii sfotografowany podczas treningu przed trzecim dniem brytyjskiego British Para-Swimming International Meet w Tollcross International Swimming Centre w Glasgow w Szkocji”.

„Home Alone”, 1. miejsce w kat. Architektura i przestrzeń miejska

Attila Balogh

 class="wp-image-1480121"
Fot. Attila Balogh

„Zdjęcie wykonanen w dzielnicy Tsing Yi, czyli gęsto zaludnionej części Hongkongu, tuż przed zachodem słońca. Uchwyciłem moment, kiedy światło świeci się tylko w jednym oknie”.

„Nocny łowca”, 1. miejsce w kat. Zwierzęta w swoim środowisku

Jonas Classon

 class="wp-image-1480127"
Fot. Jonas Classon

„Wielka Szara Sowa jest dobrze znana z ekstremalnych umiejętności łowieckich. Po wielu tygodniach fotografowania tej sowy, w końcu uchwyciłem kadr, oddający wszystko, co chciałem pokazać w jednej klatce. Sfotografowałem sowę na kilka sekund przed tym, jak zaatakowała norę podczas pełni księżyca w nocy...”.

„Sub Zero”, 1. miejsce w kat. Piękno natury

Tobias Friedrich

 class="wp-image-1480130"
Fot. Tobias Friedrich

„Nurek oświetla wodę pływając w temperaturze minus dwóch stopni Celsjusza w wodach wschodniej Grenlandii pod lodem w zamarzniętym fiordzie pływającym wokół gór lodowych”.

„Koichi Omae”, 1. miejsce w kat. Fascynujące twarze i postacie

Silvia Alessi

 class="wp-image-1480136"
Fot. Silvia Alessi

„Spotkałem tancerza z amputowaną nogą, Koichi Omae, przez przypadek w mieście Osaka. W wieku 23 lat, kiedy rozpoczynał karierę, wypadek samochodowy odebrał mu wszystkie marzenia. Lewa noga została mu amputowana poniżej kolana. Z wielką siłą woli postanowił kontynuować karierę tancerza, zdając sobie sprawę, że bez kończyny musiałby poświęcić znacznie więcej energii nie tylko na wykonywanie artystycznego gestu, ale także na normalne chodzenie”.

„Benediction”, 1. miejsce. w kat. Podróże i przygody

Amirmahdi Najafloo Shahpar

 class="wp-image-1480151"
Fot. Amirmahdi Najafloo Shahpar

„Muzułmańskie kobiety modlące się w Hamedan, w Iranie, w imieniu Eid al-Fitr. Ostatni dzień Ramadanu jest obchodzony przez muzułmanów na całym świecie za pomocą specjalnych modlitw i zgromadzeń”.

„Londoners”, 1. miejsce w kat. Fotografia uliczna

Olesia Kim

 class="wp-image-1480160"
Fot. Olesia Kim

„To zdjęcie zostało zrobione na schodach domu w Notting Hill w Londynie. Okolica ożywa każdego roku w czasie kolorowego i radosnego karnawału”.

„Utopia”, 1. miejsce w kat. Under 20

Riccardo Marchegiani

 class="wp-image-1480184"
Fot. Riccardo Marchegiani

„W dzisiejszych czasach prawie niemożliwe jest zobaczenie takiej scenerii — przyrody idealnie dzikiej, nietkniętej przez człowieka, jakby była zamrożona na zawsze w czasie”.

„The Forgotten”, 1. miejsce w kat. Video

REKLAMA

Nader Saadallah

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA