REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei ma sprzedać markę Honor. To może być sposób na obejście amerykańskich sankcji

Tym samym możemy uznać, że Huawei stracił nadzieje na szybkie załagodzenie sytuacji dot. sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone. No dobrze, to kto kupi Honor?

10.11.2020
12:26
honor-30-premiera
REKLAMA

Budżetowa marka Huawei trafi w ręce chińskiego konsorcjum, w którego skład wchodzi Digital China - jeden z większych dystrybutorów telefonów komórkowych w Chinach oraz władze miasta Shenzen. Marka Honor została wyceniona na 15,2 mld dolarów. Nowy właściciel chce przekształcić swój nowy nabytek w spółkę akcyjną, która najdalej za 3 lata ma trafić na chińską giełdę papierów wartościowych.

REKLAMA

Sprzedaż Honoru jest sprytnym sposobem na obejście amerykańskich sankcji. Kosztem wyników

Pozbycie się swojej budżetowej marki wpłynie nie tylko na wyniki finansowe Huawei, ale również na pozycję rynkową tego producenta. Honor stanowił bowiem 26 proc. całkowitej sprzedaży Huawei. W trzecim kwartale 2020 r. Chińczykom udało się sprzedaż 51,7 mln urządzeń marki Honor. Oprócz telefonów, Honor znany jest w Chinach również z produkcji budżetowych laptopów, telewizorów, tabletów i innych elektrogadżetów.

REKLAMA

Ciekawym wątkiem będą również negocjacje pomiędzy Huawei a przyszłym właścicielem tej marki. Przypomnijmy, że sprzęt Huawei i Honor ma bardzo wiele wspólnych podzespołów, nie wspominając już o kwestiach badawczo-rozwojowych. Podejrzewam, że obecna zależność pomiędzy dwoma markami nie zostanie poddana jakimś drastycznym zmianom.

Zdaniem ekspertów ruch ze sprzedażą marki Honor ma służyć temu, aby wyłączyć ją spod amerykańskich sankcji i tym sposobem powrócić na amerykański rynek. Jeśli tak będzie, niewykluczone że w niedalekiej przyszłości flagowe modele marki Honor staną się trochę lepsze. W końcu będzie to flagowy produkt składany z podzespołów Huawei, który będzie sprzedawany w bogatych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA