REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W końcu wiemy, ile przestrzeni zajmie Cyberpunk 2077 na PS4 oraz PS5. Nie ma rekordu

Pojemność dyskowa to problem, z którym muszą się mierzyć posiadacze konsol PlayStation 5. Jednak również posiadacze PlayStation 4 regularnie narzekają na rozrastające się gry wideo, zajmujące znacznie powyżej 100 GB od tytułu. Z tej perspektywy Cyberpunk 2077 nie będzie przypadkiem tragicznym.

26.11.2020
17:10
Wiemy, ile przestrzeni zajmie Cyberpunk 2077 na PS4 i PS5
REKLAMA

Wiemy już dokładnie, ile przestrzeni dyskowej będzie potrzebowała gra Cyberpunk 2077. Dane pochodzą bezpośrednio z analizy plików PS Store. Futurystyczne cRPG akcji zarezerwuje dla siebie 72 GB na poczet pobierania danych. Po udanej instalacji produkcja studia CDP RED zajmie na PS4 dokładnie 71,7 GB.

REKLAMA

Na ten moment tyle samo przestrzeni będzie potrzebować Cyberpunk 2077 uruchomiony na PS5.

Gra dla PlayStation 5 będzie bowiem niczym innym jak wersją dla starszego PlayStation 4, uruchomioną w trybie wstecznej kompatybilności. Co za tym idzie, Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 również pochłonie 71,7 GB powierzchni dyskowej. Sporo, ale współczesna historia gier wideo zna znacznie, znacznie tragiczniejsze przypadki.

Dobra wiadomość jest taka, że posiadacze PlayStation 5 chcący zagrać w Cyberpunka 2077 nie muszą trzymać gry na SSD. Wystarczy zewnętrzny nośnik HDD podłączany do konsoli za pomocą kabla USB. W ten sposób sam uruchamiam gry z PS4 na moim PS5, zachowując dostęp do całej cyfrowej kolekcji, zbieranej przez siedem ostatnich lat.

Nie wiadomo, kiedy pojawi się aktualizacja gry dla PlayStation 5 i Xbox Series.

 class="wp-image-1510577"
REKLAMA

Producenci z CDP RED obiecują, że wykorzystają dodatkową moc najnowszych konsol do gier. Nie wiemy jednak, kiedy to się stanie. W tym momencie wydawca i deweloperzy są skupieni na premierze dla starszych platform PS4 oraz XONE oraz oczywiście na debiucie PC. Szkoda, ponieważ po cichu liczyłem, że jednym z owoców ostatnich opóźnień premiery będzie właśnie premierowa łatka dla PS5 i XSX.

Na ten moment pozostaje się cieszyć, że rozmiar gry nie jest tragicznie wielki. Przykładowo, Call of Duty: Modern Warfare wraz z modułem Warzone zajmuje na moim konsolowym HDD szokujące 272 GB przestrzeni. Kolejny jest Star Wars Battlefront II z 116 GB danych, następnie Tom Clancy’s Division 2 zagarniający 111 GB. Pry tego typu rozmiarach wystarczy zaledwie kilka gier, aby w całości zapchać PlayStation 5. Co dopiero wspominać o Xboksie Series S.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA