REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

50 godzin gry może zniknąć jak sen złoty. Assasin's Creed Valhalla i Watch Dogs Legion mają masowy problem z uszkodzonymi zapisami stanu gry

Większość czytelników zapewne chociaż raz w swoim życiu spotkała się z uszkodzonym zapisem stanu gry, który zmusił ich albo do rozpoczęcia rozgrywki od nowa, albo do porzucenia jej na dobre. Jeśli ktoś gra teraz w Assasin's Creed Valhalla lub w Watch Dogs Legion, bardzo możliwe, że spotka się z tym problemem.

16.11.2020
11:40
Assasin's Creed Valhalla i Watch Dogs Legion: masowy problem z uszkodzonymi zapisami stanu gry
REKLAMA

Uszkodzony zapis stanu gry - problem Assasin's Creed Valhalla i Watch Dogs Legion

REKLAMA

Uszkodzone zapisy stanu gry to problem, który dotyczy obu tytułów wydanych niedawno przez Ubisoft. Gracze z całego świata za pośrednictwem platform społecznościowych i oficjalnego forum Ubisoftu donoszą o tym bardzo frustrującym błędzie. Opis problemu jest dość prosty: podczas próby wczytania zapisanego stanu gry w Assasin's Creed Valhalla lub w Watch Dogs Legion, wyświetla się komunikat informujący o tym, że zapis ten został uszkodzony. W wielu przypadkach oznacza to, że rozgrywkę trzeba zaczynać od początku. Najgorzej.

Usterka dotyczy wszystkich platform

REKLAMA

O uszkodzeniach zapisu gry donoszą ludzie ogrywający te tytuły zarówno na pecetach, jak i na konsolach. Multiplatformowość tej usterki może sugerować, że problem leży po stronie chmury Ubisoftu, na którą trafiają zapisy stanu gry. Użytkownicy forum Gamespot twierdzą jednak, że zapisy uszkadzane są lokalnie, a działający zapis stanu gry da się odzyskać właśnie z ubisoftowej chmury.

Producent jak dotąd nie skomentował sprawy. Wiemy tylko tyle, że błąd nie występuje u wszystkich, a skala zjawiska nie jest jeszcze znana. Biorąc jednak pod uwagę lawinowy przyrost wpisów, które opisują ten problem w sieci, możemy domyślać się, że prędzej czy później, Ubisoft będzie musiał zareagować na ten problem. Nam pozostaje trzymać kciuki, żeby stało się to jak najszybciej i żeby problem został jak najszybciej rozwiązany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA