REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Crunchyroll w rękach Sony? Gigant anime i VOD wart niemal miliard dolarów

Kto jest entuzjastą japońskiej animacji, z pewnością zna Crunchyroll. To usługa VOD, która specjalizuje się w anime. Jeżeli wierzyć pochodzącym z dobrych źródeł plotkom, gigant ma trafić pod skrzydła Sony.

31.10.2020
11:49
crunchyroll sony
REKLAMA

Według informacji pozyskanych przez Nikkei Asia, Sony znajduje się w ostatniej fazie przejęcia Crunchyrolla – a więc dobrze znanej fanom anime amerykańskiej usługi VOD. Podobno transakcja ma wartość 957 mln dol.

REKLAMA

Sony zamierza przejąć firmę w całości i ponoć chce utrzymać działanie usługi, która na dziś chwali się trzema milionami płacących abonament użytkowników i 70 mln korzystających z jej zwykłej wersji. Crunchyroll na dziś działa w ponad 200 krajach.

Po co Sony kupuje Crunchyroll?

Biorąc pod uwagę, że nawet sam fakt przejęcia jest na razie plotką, o jego celach możemy co najwyżej spekulować. Jednak według cytowanych na łamach Nikkei Asia ekspertów, najważniejsze dla Sony mogą być prawa do internetowej emisji ponad tysiąca tytułów z gatunku anime. Firma ostatnio zwraca na ten gatunek coraz większą uwagę.

REKLAMA

Zastrzyk gotówki i parasol ochronny ze strony dużej korporacji może okazać się zbawienny również i dla Crunchyrolla. Jego skupienie się na gatunku anime wyróżnia go na rynku, jednak ta strategia ma niewielkie szanse na okazanie się wystarczająco dochodową, by przetrwać rywalizację z gigantami pokroju Netflixa czy Prime Video.

Crunchyroll jest dostępny również i w Polsce. W darmowej wersji oraz płatnej (od 30 zł do 39 zł miesięcznie). Choć należy pamiętać, że dostępność nie oznacza treści w naszym języku. Angielski bądź japoński wymagany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA