REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Xbox Series X i Xbox Series S – znamy oficjalne ceny. Drogo, o dziwo, nie będzie

Sony i Microsoft nadal grają ze sobą w cykora, odmawiając podania cen swoich nowych konsol na kilka tygodni przed ich rynkową premierą. Ktoś w końcu musiał się wygadać. Na szczęście w kwestii cen konsol Xbox Series mamy dobre wieści.

08.09.2020
8:53
xbox series x xbox series s ceny nowe konsole
REKLAMA

Nowe konsole miały być drogie, w tym także Xbox Series. Korzystają z dużych i skomplikowanych układów graficznych, a także z nowoczesnej i bardzo szybkiej pamięci masowej. Spekulowaliśmy, że tym razem ceny mogą nawet przekroczyć 3 tys. zł. Na szczęście tak się nie stanie. Windows Central dotarł do cen handlowych konsol Xbox Series X i Xbox Series S, a Brad Sams z Thurrotta zaprezentował wygląd tańszej konsoli.

REKLAMA

Xbox Series X i Xbox Series S – oficjalne ceny w dolarach

 class="wp-image-1056705"

Xbox Series X będzie kosztował na amerykańskim rynku 499 dol., a więc zadebiutuje w dokładnie tej samej cenie, w jakiej debiutował Xbox One i jest o 100 dol. droższy od początkowej ceny PlayStation 4. Konsola pojawi się w sprzedaży 10 listopada. To ma być najlepiej wyposażony Xbox Series – z układem graficznym zapewniającym wydajność pozwalającą na zabawę w rozdzielczości 4K z 60 kl./s i z napędem optycznym umożliwiającym kupno gier z drugiej ręki – a także odtwarzanie filmów i muzyki na płytach.

Xbox Series S będzie kosztował na amerykańskim rynku 299 dol., a więc ma kosztować tyle samo, ile Xbox One S w dniu swojej premiery i taniej o 100 dol. od ceny PlayStation 4 kiedy ta debiutowała. Konsola również pojawić się ma w sprzedaży 10 listopada. Od Xboxa Series X ma różnić się wydajnością układu graficznego – ma on pozwalać na zabawę w Full HD przy 60 kl./s bez śledzenia promieni. Konsola pozbawiona będzie napędu optycznego, więc niemożliwym będzie kupowanie gier z drugiej ręki oraz odtwarzanie treści Audio CD, DVD Video czy BD Video.

Obie konsole mają też być dostępne w planie abonamentowym. Ten ma już nie być ograniczony tylko do wybranych regionów, a wedle zapowiedzi jego dostępność ma być znacznie szersza. Pełnej listy krajów objętych programem nie znamy – jednak w jego ramach w zamian za 25 dol. miesięcznie otrzymamy Xboxa Series S z Xbox Game Pass, natomiast za 35 dol. miesięcznie Xboxa Series X z Xbox Game Pass.

Metoda zmieniamy dolary na euro i przeliczamy na złotówki zazwyczaj się sprawdza w szacowaniu polskich cen. Jeżeli i tym razem okaże się w miarę precyzyjna, oznaczać to będzie, że polskie ceny nowych konsol to:

  • Xbox Series S to 1400 zł (120 zł miesięcznie w ramach Xbox All Access)
  • Xbox Series X to 2300 zł (160 zł miesięcznie w ramach Xbox All Access)

Tak wygląda Xbox Series S

Do tej pory nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądać tańsza z konsol. Na szczęście będzie nieco mniejsza od Series X, zamknięta w bardziej tradycyjnej formie. Obie konsole, rzecz jasna, będą zgodne z tymi samymi grami i akcesoriami.

Czekamy na odpowiedź PlayStation. Niestety nadal nie wiemy kiedy konsole od Sony pojawią się w sklepach, nie znamy też cen PlayStation 5.

Oficjalny komentarz Microsoftu w sprawie jest dość wymowny:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA