REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Śledzenie snu, nowe treningi i pilnowanie higieny rąk. Można pobierać watchOS 7

Najnowsza aktualizacja systemu watchOS wprowadza wiele usprawnień. Nowy system docenią w szczególności ci, którzy obawiają się zagrożeń związanych z koronawirusem. To jednak nie koniec zmian.

16.09.2020
22:12
apple watch watchOS 7 wwdc 2020 1
REKLAMA

Od tego momentu można już wymuszać aktualizację systemu operacyjnego watchOS do wersji 7.0. Zegarek na domyślnych ustawieniach po czasie również i sam pobierze uaktualnienie – ale przecież obracamy się tu w gronie entuzjastów, którzy raczej nie chcą czekać na działanie automatu.

REKLAMA

watchOS 7 to nie tylko ważne zmiany w trzewiach systemu. To również istotne nowości zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Oto przegląd najważniejszych z nich.

Przegląd najważniejszych nowości systemu watchOS 7

Nowe tarcze i komplikacje, by było więcej informacji, a te by prezentowały się czytelnie na wyświetlaczu Apple Watcha.

Dla przykładu taki Chronograph Pro zawiera tachymetr do liczenia średniej prędkości, a Photos oferuje filtry kolorystyczne. Twórcy apek mogą też tworzyć więcej niż jedną komplikację powiązaną z aplikacją.

Pilnowanie mycia rąk. Na tej nowości skorzystają nie tylko posiadacze Apple Watcha.

W czasie pandemii koronawirusa konieczne jest zachowanie reżimu sanitarnego. Należy do niego częste mycie rąk, najlepiej po każdym wyjściu poza dom. Apple Watch, wykorzystując czujniku ruchu, mikrofon i sztuczną inteligencję wykryje moment, w którym zaczynamy higienę rąk – przypilnuje, byśmy je szorowali przynajmniej przez 20 sekund.

Nowe rodzaje treningów. Z Apple Watchem będziemy jeszcze zdrowsi.

Apple Watch teraz oferuje nam takie treningi, jak taniec, funkcjonalny trening siłowy, trening podstawowy i regeneracja. Te oczywiście pojawią się też w nowej wersji aplikacji na iOS-a 14, z czytelnym podglądem wszelkich informacji o każdym z programów treningowych.

Śledzenie snu w watchOS 7. Apple Watch sprawdzi czemu się nie wysypiasz.

watchOS 7 wykorzysta akcelerometr w naszym Apple Watchu, by wykryć najdrobniejsze poruszenia podczas snu. Zegarek w połączeniu z informacjami z pozostałych czujników oraz za sprawą algorytmów sztucznej inteligencji zbada jak długo śpimy każdej nocy i ile z tego to właściwy sen regenerujący. Dane te są przetwarzane i prezentowane w aplikacji za pomocą ilustrowanego wykresami raportu.

REKLAMA

watchOS 7 jest już dostępny.

Uaktualnienie jest zgodne z Apple Watch SE oraz z Apple Watch Series 3 lub nowszym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA