Sprzęt  /  News

Potężna wydajność za śmieszne pieniądze. Oto Poco X3 za 999 zł

Picture of the author

Kolejny smartfon marki Poco trafił do Polski. Wiemy już, jakie parametry ma Poco X3 z modułem NFC i na ile został wyceniony w naszym kraju.

Nowy telefon od Poco, czyli submarki Xiaomi, nazywany przez producenta „mistrzem średniej półki”, debiutuje właśnie w Polsce. Poco X3 NFC, która został stworzony „z myślą o fanach technologii oraz entuzjastach gier mobilnych” nie ma już przed nami tajemnic.

Poco X3 NFC — specyfikacja

Nowe urządzenie wyposażone zostało jako pierwsze na świecie w procesor Snapdragon 732G. Składa się na niego osiem rdzeni Kryo 470, a za obliczenia graficzne odpowiada układ Adreno 618 Elite Gaming. Poco X3 NFC został wyposażony również w układ chłodzenia o nazwie LiquidCool Technology 1.0 Plus. Składa się na niego kilka warstw grafitu oraz duża miedziana rurka.

Akumulator w Poco X3 NFC powinien wystarczyć spokojnie na więcej niż jeden dzień pracy — ogniwo ma pojemność aż 5160 mAh i można je ładować z mocą 33 W, co przekłada się na 62 proc. w pół godziny; pełne naładowanie trwa z kolei 65 min.

Ekran w Poco X3 NFC o przekątnej długości 6,67-cala odświeżany jest w maksymalnie 120 klatkach na sekundę (z automatyczną redukcją w celu oszczędzania energii), a dotyk próbkowany jest w aż 240 Hz. Jego rozdzielczość to Full HD+, a przednia kamerka (20 Mpix, f/2.2, 1,6 um), umieszczona została w wycięciu w kształcie kropki.

Co jeszcze warto wiedzieć o Poco X3 NFC?

W urządzeniu zamontowany został poczwórny aparat. Na jednostkę foto składają się obiektywy 64 Mpix (bazowy, f/1.89, 1,6 um), 13 Mpix (ultraszerokokątny, f/2.2, 1.9 um, 119 stopni), 2 Mpix (makro) oraz dodatkowe 2 Mpix (czujnik głębi). Matrycę głównego aparatu wyprodukowała firma Sony.

Oprócz tego w urządzeniu zastosowano autorskie dodatki w ramach oprogramowania, w tym np. filtry i tryby aparatu (np. kalejdoskop, Tryb Złoty, tryb Cyberpunk, SI Skyscaping 3.0). Do tego dochodzi funkcja Game Turbo 3.0 poprawiającą wydajność oraz „Z-osiowy mechanizm liniowy” — jego zadaniem jest tworzenie 150 różnych „wrażeń dotykowych” i poprawa haptyki w grach. W obudowie telefonu nie zabrakło też miejsca na dwa duże głośniki stereo.

Ile trzeba zapłacić za Poco X3 NFC?

Telefon w bazowym wariancie, czyli z 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci na system i dane użytkownika został wyceniony w przedsprzedaży w Polsce na 899 zł. Xiaomi zapowiedziało tzw. Flash Sale na 15 września w sklepach mi-home.pl i x-kom.pl. Urządzenie trafi do regularnej sprzedaży 21 września na mi-home.pl, mimarkt.pl oraz w sieci x-kom w cenie 999 zł

Oprócz tego dostępny będzie wariant z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej i za niego w przedsprzedaży trzeba będzie zapłacić 1099 zł, która potrwa od 7 do 20 września 2020 r. Zamówienia można składać w autoryzowanych salonach Mi Store, na mi-home.pl, mimarkt.pl, mi-store.pl oraz w sieciach Komputronik, Media Expert, Media Markt, NEONET, RTV EURO AGD oraz X-Kom. Później telefon będzie dostępny w autoryzowanych salonach Mi Store, na mi-home.pl, mimarkt.pl, mi-store.pl oraz w sieciach Komputronik, Media Expert, Media Markt, NEONET, RTV EURO AGD oraz X-Kom w cenie 1199 zł.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst