REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo sypie niespodziankami w urodziny Mario. Jest nowa retro-konsola, Mario Kart w salonie i nowe gry

Właśnie mija 35 lat od premiery kultowej platformówki Super Mario Bros. Z tej okazji Nintendo zaprezentowało całe mnóstwo nowych tytułów osadzonych w świecie wąsatego hydraulika. Jest też nowa retro konsolka.

03.09.2020
16:43
Nintendo prezentuje wysyp nowości z Mario. Jest nowa retro-konsola i mnóstwo gier
REKLAMA

Właśnie zobaczyliśmy nowe Nintendo Direct, tym razem zatytułowane „Super Mario Bros. 35th Anniversary Direct”. Na szesnastominutowym filmie wielkie N pokazało cały szereg nowych produkcji, które będą miały premierę najpóźniej wiosną 2021 r. Jeśli masz konsolę Switch, a do tego jesteś fanem Mario (są na to duże szanse), szykuj się na dużo wydatków i jeszcze więcej dobrej zabawy.

REKLAMA

Pierwszą nowością jest Super Mario 3D All-Stars na Nintendo Switch.

Jest to nowy tytuł - a raczej zestaw tytułów - który zawiera w sobie trzy klasyczne gry o Mario zoptymalizowane pod konsolę Nintendo Switch. W paczce znajdzie się Super Mario 64, Super Mario Sunshine oraz Super Mario Galaxy.

Nie spodziewajcie się remake’ów tworzonych od zera. Nintendo odświeżyło oprawę poprzez podwyższenie rozdzielczości i upłynnienie rozgrywki, a także kilka mniejszych zmian. To jednak powinno wystarczyć do świetnej zabawy przez długie godziny.

Super Mario 3D All-Stars trafi na konsolę Nintendo Switch 18 września, ale uwaga, tytuł będzie sprzedawany tylko do 31 marca 2021 r.

Druga nowość to kompletne zaskoczenie. Mario Kart Live: Home Circuit to wyścigi w twoim domu.

Mario Kart Live: Home Circuit zapowiada się wprost rewelacyjnie. Gra będzie ściśle powiązana z akcesoriami w postaci zdalnie sterowanych gokartów oraz bramek wyznaczających tor jazdy.

Prawdziwe autko będzie jeździło po wirtualnie nakreślonym torze znajdującym się np. w twoim salonie. Zdalnie sterowany gokart będzie wyposażony w kamerę, a sterować nim będziemy za pomocą Nintendo Switcha. Na ekranie konsoli zobaczymy obraz z kamerki gokarta z nałożonymi przeciwnikami, granicami toru, bonusami do zebrania, a także z efektami specjalnymi mających utrudnić nam wyścig.

W grę będzie można zagrać pojedynczo lub ze znajomym, który może mieć drugie autko. Grę będzie można kupić w dwóch wariantach, z autem Mario i jego brata, Luigiego. Tytuł trafi do sprzedaży 16 października, a zestaw z jednym autem będzie kosztował 99 dol.

Game & Watch: Super Mario Bros. to nowa… retro-konsola od Nintendo.

Tak, dobrze czytacie. Wielkie N pokaże nową konsolkę wzorowaną na serii Game & Watch z 1980 r. Sprzęt trafi do sklepów 13 listopada w cenie 49 dol. Na kolekcjonerskiej konsolce zagramy w Super Mario Bros. i Super Mario Bros.: The Lost Levels (znanym też jako Super Mario Bros. 2). Retro-konsolka może też służyć jako zegarek. Sprzęt będzie wyposażony w niewielki kolorowy ekran LCD.

Super Mario Bros. 35 to battle royale na 35 graczy.

Pomysł jest zupełnie zwariowany. Gramy tutaj w klasyczną odsłonę Super Mario Bros., a obok ekranu z grą widzimy miniaturki rozgrywki 34 innych graczy, grających równolegle z nami. Pokonani przez ciebie wrogowie trafią do gry twoich przeciwników. Będą też pewne elementy strategiczne, bo podczas gry sami będziemy musieli decydować komu wysłać przeszkadzajkę. Gra działa w systemie battle royale, a więc wygrywa ten, kto zostanie na polu walki jako ostatni.

Super Mario Bros. 35 będzie dostępna 1 października w ramach abonamentu Nintendo Switch Online, ale uwaga: tytuł wygaśnie 31 marca 2021 r.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury to hit z Wii U, który trafi na Switcha.

Gra obejmie oryginalny tytuł wraz z dodatkiem, a zagramy w nią od 12 lutego 2021 r. Wraz z grą zadebiutują dwie nowe figurki Amiibo.

REKLAMA

Super Mario All-Stars to nowy tytuł dostępny w Nintendo Switch Online od dziś.

Gra zawiera trzy tytuły w odświeżonej oprawie: Super Mario Bros., Super Mario Bros.: The Lost Levels, Super Mario Bros. 2 oraz Super Mario Bros. 3. Gry zyskały nową warstwę graficzną w szesnastobitowej odsłonie. Będą dostępne już dziś, bez dodatkowych opłat, w ramach abonamentu Nintendo Switch Online.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA