REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cudowny lament piratów, również w Polsce. Na Xbox One już nie zagrasz współdzielonym kontem kupionym na Allegro

Od kilkudziesięciu godzin fora zrzeszające graczy na konsolach z rodziny Xbox One zalewają posty sfrustrowanych użytkowników, którzy nie mogą grać w „swoje“ gry. To efekt działań Microsoftu, który próbuje walczyć z handlem kontami.

26.09.2020
17:59
Lament piratów: Xbox One blokuje konta z Allegro
REKLAMA
 class="wp-image-1436414"
REKLAMA

Proceder jest doskonale znany, również w Polsce. Zamiast gier, kupujesz konta z cyfrowymi tytułami przypisanymi do wirtualnej biblioteki. Wystarczy wejść na Allegro, wpisać w wyszukiwarkę frazę „Xbox One konto“ i już mamy przed oczami mnóstwo ofert oferujących login i hasło do konta z wybraną grą lub całym pakietem rozmaitych produkcji.

Jedno konto jest sprzedawane wielokrotnie, a użytkownicy muszą się nim dzielić w specyficzny sposób. Tak powstała cała siatka sprzedaży, której z jakiegoś powodu Allegro nie chce bądź nie potrafi powstrzymać. To niestety nie pierwszy raz, gdy największy sklep internetowy w Polsce nie staje na wysokości zadania, pozwalając kwitnąć szarej strefie pod własnym dachem. Wstyd.

Tam, gdzie Allegro nic nie robi, postanowił zadziałać Microsoft.

Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania dla konsol z rodziny Xbox One korzystanie ze współdzielonych kont zostało znacznie utrudnione. Posiadacze Xboksów korzystający z tanich, szemranych źródeł gier raportują w mediach społecznościowych o problemach podczas uruchamiania produkcji. Użytkownikom pojawia się informacja o tym, że właściciel konta gra już na innej konsoli.

Wcześniej wystarczyło zalogować się na kupne konto, pobrać grę, wylogować, zalogować tym razem na swoim koncie i gotowe. Pobrany tytuł wciąż był możliwy do ogrania w oparciu o instrukcję, której na pewno tutaj nie podamy. Po aktualizacji oprogramowania Xbox One ponownie wysyła zapytanie o licencje i konto, dzięki czemu mnóstwo lisków-chytrusków otrzymuje informację o odmowie dostępu do gry.

Czyżby porządki przed nowymi konsolami Xbox Series?

Xbox-Series-S-Xbox-Series-X-konsole class="wp-image-1429631"
REKLAMA

Wiemy, że nadchodzące konsole Xbox Series S oraz Xbox Series X będą korzystać z niemal tego samego oprogramowania co rodzina Xbox One. Oznacza to, że również tam korzystanie ze współdzielonych kont będzie utrudniona. To bardzo dobra wiadomość, która może w pewnym stopniu ograniczyć szemrany handel jaki ma miejsce m.in. na Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA