REKLAMA

Zmiany na Allegro. Teraz zamówienia dotrą do nas jeszcze szybciej

Allegro wprowadza kolejne zmiany, dzięki którym klienci, jeszcze przed finalizacją swojego zamówienia będą mogli sprawdzić przewidywany czas dostawy, wybrać najszybszą opcję i monitorować swoją przesyłkę w drodze.

02.09.2020 13.52
allegro polecam
REKLAMA
REKLAMA

Zamówienia z Allegro dotrą do nas jeszcze szybciej

Opcja wyboru sprzedawcy oferującego najszybsze formy przesyłki naszych zamówień w połączeniu z darmowymi dostawami w ramach usługi Allegro Smart! ma zdaniem Allegro zwiększyć satysfakcję i zaangażowanie klientów.

Wniosek ten pokrywa się z wynikami badań przedstawionymi w branżowym raporcie E-commerce w Polsce 2020 przygotowanym przez firmę Gemius według którego dla blisko 30 proc. Polaków krótki czas dostawy zamówienia złożonego przez internet jest niezwykle ważny. Wniosek ten pokrywa się z wewnętrznymi badanami przeprowadzonymi przez Allegro na swoich klientach. Mówiąc w skrócie: kupując towary przez sieć chcemy mieć je jak najszybciej.

Jak to działa?

Oferty z szybką dostawą są oznaczone na liście ofert jako „dostawa dzisiaj”, „dostawa jutro” lub „dostawa pojutrze”. Dodatkowo Allegro umożliwi błyskawiczne wyszukanie tego typu ofert dzięki nowej opcji dodanej w filtrach wyszukiwania. Oprócz tego w zakładce Moje zakupy klienci Allegro będą mogli śledzić drogę swojego zamówienia - od przygotowania paczki przez sprzedającego aż do dostawy pod wskazany adres.

REKLAMA

Allegro chwali się też, że dokładne przewidywanie czasu dostawy zostało wdrożone przez duży zespół specjalistów z zakresu logistyki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Funkcja jest wynikiem zastosowania algorytmów maszynowego uczenia się, które przeanalizowały setki milionów transakcji dokonanych w Allegro w ujęciu historycznym oraz danych zebranych bezpośrednio od ponad 117 tys. sprzedawców i partnerów logistycznych w czasie rzeczywistym.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że ze względu na dużą złożoność platformy i ogromną liczbę firm dostarczających dane jest to unikalne rozwiązanie w skali globalnej. Dzięki tej innowacji klienci robiąc zakupy na Allegro zawsze otrzymają tę samą jasną informację o tym kiedy nadejdzie ich przesyłka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA