Zakupy  / News

Zmiany na Allegro. Teraz zamówienia dotrą do nas jeszcze szybciej

Picture of the author

Allegro wprowadza kolejne zmiany, dzięki którym klienci, jeszcze przed finalizacją swojego zamówienia będą mogli sprawdzić przewidywany czas dostawy, wybrać najszybszą opcję i monitorować swoją przesyłkę w drodze.

— Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko. Obecnie na Allegro jest około 66 mln ofert, które mogą dotrzeć w 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80 proc. zamówień. Dzięki tej innowacji możemy zaoferować naszym klientom doświadczenie zakupowe na światowym poziomie - powiedział Francois Nuyts, prezes Allegro.

Zamówienia z Allegro dotrą do nas jeszcze szybciej

Opcja wyboru sprzedawcy oferującego najszybsze formy przesyłki naszych zamówień w połączeniu z darmowymi dostawami w ramach usługi Allegro Smart! ma zdaniem Allegro zwiększyć satysfakcję i zaangażowanie klientów.

Wniosek ten pokrywa się z wynikami badań przedstawionymi w branżowym raporcie E-commerce w Polsce 2020 przygotowanym przez firmę Gemius według którego dla blisko 30 proc. Polaków krótki czas dostawy zamówienia złożonego przez internet jest niezwykle ważny. Wniosek ten pokrywa się z wewnętrznymi badanami przeprowadzonymi przez Allegro na swoich klientach. Mówiąc w skrócie: kupując towary przez sieć chcemy mieć je jak najszybciej.

Jak to działa?

Oferty z szybką dostawą są oznaczone na liście ofert jako „dostawa dzisiaj”, „dostawa jutro” lub „dostawa pojutrze”. Dodatkowo Allegro umożliwi błyskawiczne wyszukanie tego typu ofert dzięki nowej opcji dodanej w filtrach wyszukiwania. Oprócz tego w zakładce Moje zakupy klienci Allegro będą mogli śledzić drogę swojego zamówienia - od przygotowania paczki przez sprzedającego aż do dostawy pod wskazany adres.

Allegro chwali się też, że dokładne przewidywanie czasu dostawy zostało wdrożone przez duży zespół specjalistów z zakresu logistyki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Funkcja jest wynikiem zastosowania algorytmów maszynowego uczenia się, które przeanalizowały setki milionów transakcji dokonanych w Allegro w ujęciu historycznym oraz danych zebranych bezpośrednio od ponad 117 tys. sprzedawców i partnerów logistycznych w czasie rzeczywistym.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że ze względu na dużą złożoność platformy i ogromną liczbę firm dostarczających dane jest to unikalne rozwiązanie w skali globalnej. Dzięki tej innowacji klienci robiąc zakupy na Allegro zawsze otrzymają tę samą jasną informację o tym kiedy nadejdzie ich przesyłka.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst