REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi 10 Ultra na 10-lecie istnienia chińskiej firmy ze 120-krotnym zoomem

Nowy smartfon Xiaomi, który zostanie wydany na 10-lecie istnienia firmy, ma nosić nazwę Xiaomi Mi 10 Ultra. Urządzenie otrzyma aparat ze 120-krotnym zoomem. Co jeszcze o nim wiemy?

09.08.2020
17:32
xiaomi mi 10 ultra 120x zoom
REKLAMA

Już wcześniej do internetu trafiły informacje na temat nadciągającej premiery nowego telefonu Xiaomi. Wedle plotek ta edycja specjalna Xiaomi Mi 10 Pro zostanie lada moment wydana z okazji 10. rocznicy założenia firmy. Chińskie przedsiębiorstwo planuje świętować swoje urodziny w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

Wcześniej myśleliśmy, że jubileuszowy smartfon otrzyma nazwę Xiaomi Mi 10 Pro Extreme Commemorative Edition, Xiaomi Mi 10 Pro Supreme Edition lub Xiaomi Mi 10 Pro Plus. Okazuje się, że urządzenie zostanie najpewniej nazwane Xiaomi Mi 10 UltraWskazują na to materiały marketingowe, które krążą już po sieci.

Xiaomi Mi 10 Ultra i 120-krotny zoom.

Na zdjęciach, których autorzy uchwycili banery i pudełka promujące telefon nazywany Xiaomi Mi 10 Ultra, znalazła się informacja o głównym aparacie fotograficznym. Dzięki temu wiemy, że poczwórny główny moduł foto ma robić zdjęcia przy nawet 120-krotnym powiększeniu. Umieszczony obok peryskopowego aparatu skrót ASPH oznacza z kolei asferyczną optykę.

Oprócz tego wiemy, że Xiaomi Mi 10 Ultra ma mieć obudowę albo białą, która zostanie wykonana z ceramiki, albo przezroczystą. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie klienci będą mogli oglądać podzespoły telefonu, czy też jest to po prostu dobrze wykonana naklejka umieszczona pod szkłem — niezależnie od metody efekt jest jednak całkiem niezły.

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi 10 Ultra.

Spodziewamy się, że telefon zostanie wyposażony w układ Snapdragon 865+ z usprawnionym chłodzeniem cieczą. Pojawi się też kilka wersji różniących się pojemnością pamięci. W przypadku wersji białej do wyboru mają być warianty z 256 GB pamięci UFS 3.1 oraz 8 GB lub 12 GB pamięci operacyjnej. Wersji z przezroczystą obudową ma mieć warianty 12/256 GB i 16/512 GB. 

Oprócz tego w Xiaomi Mi 10 Ultra ma się pojawić 120-hercowy wyświetlacz typu AMOLED o rozdzielczości 1080p+. Za napędzanie podzespołów ma odpowiadać z kolei ogniwo o pojemności 4500 mAh, które będzie można ładować przewodowo z mocą 100 W lub nawet 120 W, a także bezprzewodowo z mocą 55 W. Do tego spodziewamy się, że w tym modelu producent pojawi się wsparcie HiRes audio.

Oprócz telefonu Xiaomi Mi 10 Pro Ultra w sprzedaży pojawi się też edycja specjalna Xiaomi Redmi K30 Pro.

REKLAMA

Oba urządzenia, czyli nowe topowe smartfony z linii Xiaomi Mi oraz Xiaomi Redmi, mają zadebiutować we wtorek 11 sierpnia 2020 r. Niestety o drugim z urządzeń, czyli o Xiaomi Redmi K30 Pro, nie wiemy zbyt wiele ponad to, że ma mieć jeszcze lepszą specyfikację niż bazowy model.

Rychły debiut Xiaomi Mi 10 Ultra jest przy tym już niemalże pewny, a do tego nie jest wykluczone, że pozostałe nazwy tego telefonu, o których słyszeliśmy wcześniej, również będą w użyciu. Ten sam sprzęt może w końcu nosić inne miano w Chinach, a inne w Europie i pozostałych regionach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA