REKLAMA

Trochę telefon, trochę śmigiełko. Ekscentryczny LG Wing uchwycony na wideo

Czy ktoś z nas potrzebuje telefonu, który pozwala na bardzo wygodne pisanie na ekranowej klawiaturze wyświetlając obraz horyzontalnie? LG uważa, że tak. Oto Wing, jeden z najdziwniejszych telefonów tego roku.

26.08.2020 14.54
lg wing
REKLAMA

LG nie radzi sobie najlepiej na rynku telefonów komórkowych, mimo świetnych wyników w wielu innych kategoriach produktowych. Nic więc dziwnego, że szuka nowych pomysłów, które pozwolą mu się wyróżnić z tłumu i sprawią, że będą równie chętnie rozważane przy zakupie, co iPhone, Galaxy czy Mi.

REKLAMA

Jednym z takich pomysłów jest prototyp tymczasowo nazywany Wing. Słyszeliśmy o nim po raz pierwszy w maju, jednak poza ogólnym zarysem koncepcji wiedzieliśmy niewiele. Wing ma skrywać pod wyświetlaczem drugi ekran, z którego można korzystać po jego obróceniu. Ale… po co?

To nam wyjawia klip wideo, prezentujący LG Wing w akcji.

REKLAMA

Osoba testująca prototyp, wykorzystała go jako system nawigacji w samochodzie. Na głównym ekranie znajdują się Mapy Google, na dodatkowym zaś pojawia się rozmówca lub kontrolki multimedialne. Jest to bez wątpienia wygodniejsze i bezpieczniejsze niż korzystanie z normalnego telefonu podczas prowadzenia – im mniej klikamy po telefonie podczas jazdy, tym lepiej. Nie jest jednak jasne, czy w codziennych sytuacjach tak bardzo potrzebne, byśmy chcieli wybrać właśnie Winga nad klasyczny telefon.

Niestety nadal nie wiemy, jak dokładnie wygląda sposób na schowanie i wysuwanie drugiego wyświetlacza. Nie wiemy też nic o specyfikacji technicznej telefonu poza tym, że ma być on zgodny z 5G. Zaintrygowani niecierpliwie czekamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA