Gry  / News

To pierwsza aktorska reklama PlayStation 5. Zapewne ten spot zobaczymy w telewizji i kinach

Picture of the author

Sony opublikowało pierwszą telewizyjną reklamę PlayStation 5. Spot nie pokazuje jednak nadchodzących gier, ani nawet konsoli. Zamiast tego koncentruje się na unikalnych doświadczeniach użytkownika.

Technologia haptyczna w kontrolerze DualSense. Adaptacyjne spusty. Autorska technologia dźwięku przestrzennego. Pierwsza aktorska reklama PlayStation 5 koncentruje się właśnie na tych elementach. Sony pokazuje unikalne cechy nadchodzącej konsoli, ale zadanie jest niezwykle trudne. Wszakże dobre przedstawienie na reklamie technologii 3D Audio czy haptyki to nie lada wyzwanie.

Pierwszy aktorski spot PlayStation 5 jest dosyć… nijaki.

Teoretycznie mamy tutaj akcję, niesamowite potwory i wybuchy, ale mozolna narracja usypia widza. Spot jest przyjemny dla oka, ale nic więcej. Swoją decyzję o kupnie PS5 w dniu premiery podjąłem dawno temu, ale gdybym wciąż się wahał, reklama raczej nie przekonałaby mnie do wizyty w sklepie. Za mało w niej… gier? A pod tą otoczką superszybkich dysków SSD, języków haptycznych i dźwięków przestrzennych właśnie o gry chodzi.

Oczywiście to dopiero początek. Marketingowa machina zaledwie startuje, ruszają się jej pierwsze tłoki. Sony rozpoczyna budowę reklamowej narracji, której finał będzie miał miejsce w okolicach Bożego Narodzenia. Stąd enigmatyczne, skąpane w czerni pierwsze spoty mają sens, jeśli z każdym kolejnym miesiącem będziemy widzieli coraz więcej konsoli oraz coraz więcej gier. Gran Turismo 7, nowy Spider-Man, Sackboy, Demon’s Souls - to jest mięsko, na które czekamy.

Michael pozostaje niepokonany.

Gdy myślę o wcześniejszych reklamach PlayStation, jedną z nich pamiętam szczególnie ciepło. To spot o tytule Long Live Play dla PS3, łączący prawdziwą grę aktorską z popularnymi seriami gier wideo. Narracja, klimat, dialogi, przesłanie - zagrało absolutnie wszystko. Od czasów PlayStation 3 minęła już prawie dekada, a reklama wciąż ma w sobie to coś. Zobaczcie sami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst