REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mercedes wśród hulajnóg. Xiaomi zaprezentowało nowe modele Mi Electric Scooter

Jak dojeżdżać do pracy, to z klasą. Xiaomi właśnie pokazało nie jedną, a dwie nowe hulajnogi elektryczne, które nie kosztują majątku.

15.07.2020
15:03
Xiaomi zaprezentowało nowe modele hulajnóg Mi Electric Scooter
REKLAMA

Po części za sprawą popularności hulajnóg Hive czy Lime, po części za sprawą ogólnej świadomości i chęci bycia „Eco”, hulajnogi elektryczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

REKLAMA

Xiaomi kolejny raz kapitalizuje to zainteresowanie i wprowadza na rynek dwa nowe modele.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Droższa z dwóch nowych hulajnóg Xiaomi może przejechać na jednym ładowaniu do 45 km z maksymalną prędkością 25 km/h i pokonać wzniesienia o nachyleniu do 20 stopni.

 class="wp-image-1218862"

Wszystko to za sprawą silnika o mocy 300 W, połączonego z pneumatycznymi oponami i podwójnym układem hamulców.

 class="wp-image-1218856"

Xiaomi zapewnia, że ich nowa hulajnoga została przetestowana i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa niemieckiego TÜV. Producent zapewnia, że urządzenie jest bezpieczne nie tylko pod względem zachowania na drodze, ale także pod względem bezpieczeństwa obwodu elektrycznego, który został dodatkowo zabezpieczony przez przepięciem czy wahaniem temperatur.

 class="wp-image-1218868"

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 będzie kosztować 499 euro.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Dla tych, którzy nie potrzebują aż tak dużej mocy i zasięgu, Xiaomi przygotowało hulajnogę Mi Electric Scooter 1S.

 class="wp-image-1218850"

Może ona jechać z tą samą prędkością maksymalną - 25 km/h - ale tylko przez 30 km i z maksymalnie 14-stopniowym nachyleniem, gdyż jej silnik ma 250 W mocy.

 class="wp-image-1218853"

Reszta cech jest wspólna z droższą Mi Electric Scooter Pro 2. Mamy tu pneumatyczne opony, podwójne hamulce, wbudowany wyświetlacz i oświetlenie a także możliwość łatwego złożenia hulajnogi.

To wszystko za 399 euro.

Mercedes wśród hulajnóg

Nowe hulajnogi Xiaomi z pewnością znajdą wielu fanów, w tym takich, którzy bronić będą ich honoru i statusu marki premium. Niepotrzebnie.

Xiaomi samo zapracowało na status „Mercedesa wśród hulajnóg”, bo w przygotowaniu jest jeszcze jeden model - Mi Electric Scooter Pro 2, stworzony we współpracy z zespołem F1 Mercedes-AMG Petronas.

REKLAMA
 class="wp-image-1218847"

Nie znamy jednak szczegółów ani daty premiery tej hulajnogi, więc póki co potencjalni nabywcy muszą się zadowolić środkiem transportu bez trójramiennej gwiazdy na kierownicy.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA