REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft ma swojego Joy-Cona. Nowy pad do smartfonów przyda się do gier z xCloud

Nowy kontroler do gier namaszczony przez Microsoft nie powstał on z myślą o konsolach. Minimalistyczny pad przypominający Joy-Cony od Nintendo to propozycja dla osób, które wykupią abonament xCloud z myślą o graniu na smartfonach i tabletach.

06.07.2020
19:07
xcloud-kontroler-pad-xbo-8bitdo-sn30-pro
REKLAMA

Usługa strumieniowania gier z chmury od Microsoftu jest obecnie w fazie testów, ale komercyjna premiera xCloud zbliża się wielkimi krokami. To dzięki temu rozwiązaniu w gry z konsoli Xbox przypisane do konta Microsoft będzie można zagrać na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety.

REKLAMA

Microsoft zdaje sobie przy tym sprawę, że sterowanie dotykiem w grach pisanych z myślą o padach nie będzie optymalne i dlatego xCloud wspiera kontrolery od konsoli Xbox One. Te są niestety ogromne, ale na szczęście gracze będą mogli skorzystać z alternatywy i to takiej namaszczonej przez firmę z Redmond.

xcloud-kontroler-pad-xbo-8bitdo-sn30-pro class="wp-image-1208533"

Microsoft zaprosił do współpracy firmę 8BitDo, a efektem tej komitywy jest stary-nowy pad do smartfonów: SN30 Pro.

Kontroler przygotowany przez 8BitDo, czyli firmę zajmującą się produkcją padów stylizowanych na sprzęty retro, bazuje na modelu nawiązującym wizualnie do padów od kultowego NES-a, więc nic dziwnego, że kojarzy się też z Joy-Conami. Akcesorium będzie kompatybilne ze wszystkimi smartfonadmi i tabletami z Androidem.

W padzie od 8BitDo znalazł się wbudowany akumulator, który pozwoli na 18 godzin zabawy, a prąd w ogniwie uzupełnia się przez port USB-C. Szkoda tylko, że widać, że to nie jest w pełni autorski projekt — firma nie zdecydowała się na niesymetryczne rozstawienie analogów tak jak w padzie Microsoftu.

xcloud-kontroler-pad-xbo-8bitdo-sn30-pro class="wp-image-1208527"

W pudełku z padem SN30 Pro od 8BitDo do grania w gry z xCloud na smartfonach i tabletach znajdzie się uchwyt na telefon.

REKLAMA

Oprócz tego pojawi się oprogramowanie, które pozwoli przemalować przyciski oraz zmienić sposób, w jaki zachowują się analogi. Gracze będą mogli również modyfikować wrażliwość triggerów na nacisk. Pad będzie wspierał przy tym profile, dzięki czemu SN30 Pro pozwoli zmieniać ustawienia w locie.

Pad trafia do sprzedaży już dziś w cenie 44,99 dol., aczkolwiek zamówienia przedpremierowe będą realizowane 21 września. Niewykluczone, że to właśnie ruszą wtedy otwarte testy xCloud, a kto wie — może i będzie to termin oficjalnego startu usługi, która ma się stać częścią abonamentu Xbox Game Pass.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA