REKLAMA

Przycisk zamykający usta kierowcy Ubera. Naciskasz i jedziesz w ciszy

Uber wprowadza usługę Comfort. Będzie o 30 proc. droższa, ale zaoferuje coś bezcennego: kierowcę, który nas nie zagaduje.

22.07.2020 13.47
lex uber badania lekarskie
REKLAMA

Ubert Comfort to nowa opcja przejazdów w ramach popularnych w Polsce przewozów osobowych. Dotychczas mogliśmy zamówić w aplikacji Ubera przejazd w opcji UberX (od niedawna także UberX z przesłoną) oraz Select. Teraz dojdzie do tego opcja pośrednia, czyli Comfort. Tę opcję widać już w aplikacji na Androida i iOS, a usługa jest dostępna w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu.

REKLAMA

Uber Comfort to przede wszystkim wygoda, ale też cisza

Uber Comfort jest trochę droższy od UberX, ale jednocześnie jest tańszy od opcji Select. Przejazdy w ramach opcji Comfort oznaczają podróż z kierowcą o wysokiej ocenie na poziomie minimum 4,85/5 punktów.

Uber Comfort pozwoli też wybrać, jaką temperaturę chcemy mieć w samochodzie, a także zaoferuje dłuższy czas oczekiwania na pasażera. Kierowca może poczekać nawet 10 minut, ale przedłużenie oczekiwania będzie dodatkowo płatne.

Najważniejsza jest jednak trzecia możliwość personalizacji przejazdu, czyli jazda w ciszy. Możemy wybrać, że chcemy jechać bez prowadzenia rozmów z kierowcą.

Koniec polityki i niewybrednych komentarzy w Uberze

REKLAMA

Small-talk z kierowcą dla części osób jest niezłą rozrywką w czasie trasy, ale osobiście wręcz nienawidzą prowadzić takich rozmów z nieznajomymi osobami. Nieszczególnie interesują mnie poglądy polityczne kierowcy (nasi kradną, ale ci drudzy to dopiero kradli!), czy seksistowskie komentarze dotyczące ubioru kobiet (ach proszę pana, te nogi po lewej, aż można się zagapić na światłach). Okropieństwo.

Uber Comfort jest trochę droższy, ale z pewnością znajdzie się wiele osób, które dorzucą do przejazdu te kilka złotych, byle tylko uniknąć niezręcznych i często żenujących sytuacji. Jeśli o mnie chodzi, kupuję to!

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA