REKLAMA

Tak zaczyna się era gwiezdnych wojen. Amerykańskie siły kosmiczne pokazały swoje logo i motto

Semper supra to po łacinie zawsze powyżej. To również oficjalne motto amerykańskich wojskowych sił kosmicznych, które właśnie zaprezentowały swoje logo.

24.07.2020 11.02
siły kosmiczne logo
REKLAMA

Motto Semper supra, jak wyjaśnia rzecznik prasowy United States Space Force (USSF), ma tłumaczyć rolę nowopowołanych sił wojskowych. Polega ona na zapewnieniu wolności Stanów Zjednoczonych do operowania w przestrzeni kosmicznej bez zagrożeń ze strony wrażych sił czy ciał niebieskich.

REKLAMA

Samo logo ma kształt delty nie bez przyczyny. Jak tłumaczył rzecznik, delta od dekad jako symbol towarzyszy wielu amerykańskim organizacjom kosmicznym. W jej centrum w logo USSF znajduje się Gwiazda Polarna – ta ma symbolizować wartości, które mają reprezentować siły kosmiczne. Czerń z kolei jest nawiązaniem do ciemności kosmosu, która jest przerażająca, ale też inspirująca i motywująca. Srebrna krawędź symbolizuje ochronę przed zagrożeniami w kosmosie.

REKLAMA

Logo i motto amerykańskich sił kosmicznych. To najmłodszy członek Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Nic dziwnego, że tak elementarne kwestie jak identyfikacja wizualna są rozpatrywane w tym momencie. Wszak USSF zostało powołane przez administrację Donalda Trumpa jako szósty rodzaj Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych raptem osiem miesięcy temu. Na razie więc USSF istnieją głównie teoretycznie i są na etapie budowania swoich podwalin. Ciekawe czy Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych nie pogniewa się za mimowolne umniejszanie jego własnego motta, jakim jest Semper fidelis (zawsze wierny).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA