REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dziś o 18:00 małe święto fanów PlayStation. Tutaj zobaczysz pokaz pada DualSense dla PlayStation 5

Dzisiaj o 18:00 polskiego czasu odbędzie się prezentacja możliwości kontrolera DualSense dla PlayStation 5. Pokaz poprowadzi Geoff Keighley - organizator The Game Awards.

17.07.2020
16:12
DualSense
REKLAMA

O 18:00 polskiego czasu zapraszamy na Spider’s Web. W poniższym odtwarzaczu rozpocznie się wtedy pokaz możliwości kontrolera DualSense dla konsoli PlayStation 5. Prezentację poprowadzi znany w branży gier Geoff Keighley - organizator takich inicjatyw jak Summer Game Fest oraz The Game Awards.

REKLAMA

18:00 polskiego czasu. Pokaz kontrolera DualSense:

Pokaz rozpocznie się panelem wstępnym, zaplanowanym już na 17:30 polskiego czasu. Zasadnicza część prezentacji skoncentrowana na padzie dla PlayStation 5 startuje pół godziny później. Podczas streamu zobaczymy wszystkie bądź większość możliwości kontrolera DualSense. Sony wdrożyło do swojego pada zaawansowaną technologię haptyczną, adaptacyjne spusty ze zmiennym skokiem i oporem, a także przeszło na standard USB-C.

Prezentacja DualSense będzie również najlepszą okazją do tego, aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości dotyczące motylków. Część graczy uważa bowiem, że Sony celowo nie pokazuje plecków kontrolera. Mają się tam bowiem znajdować dodatkowe spusty motylkowe. To rozwiązanie doceniane przez profesjonalnych graczy konsolowych, pozwalające urwać milisekundy czasu podczas takich aktywności jak rzucanie granatu czy korzystanie z umiejętności specjalnej.

REKLAMA

Motylki czy nie, DualSense to bardzo ciekawy dodatek do PS5.

Widać, że Sony włożyło wiele pracy i wysiłku w kontroler nowej generacji. Ciekawe, czy rozwiązanie haptyczne będzie na tyle przełomowe, że stanie się nowym standardem w branży gier. Sony już kiedyś taki standard ustaliło, przy pomocy wibracji w kontrolerze DualShock dla pierwszego PlayStation. Czy historia zatoczy koło, a za kilka lat wszyscy inni producenci konsol będą implementować komunikację haptyczną do swoich padów? Pokaz zaplanowany na 18:00 na pewno pomoże nam wyrobić sobie zdanie na ten temat.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA