REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Najnowocześniejsza placówka PZU Zdrowie oficjalnie otwarta. Co oferuje pacjentom?

To już 130 placówka PZU Zdrowie w Polsce i 15 w Warszawie. Centrum Medyczne PZU Zdrowie przy ul. Chmielnej w Warszawie ma oferować pacjentom zupełnie nowy poziom obsługi.

29.07.2020
16:21
Najnowocześniejsza placówka PZU Zdrowie oficjalnie otwarta. Co oferuje pacjentom?
REKLAMA

— Centrum Medyczne PZU Zdrowie Warszawa Chmielna jest przykładem realizacji naszej wizji, zgodnie z którą wyznaczamy standardy medyczne. Placówka została zaprojektowana tak, aby służyła budowaniu pozytywnych doświadczeń pacjenta w korzystaniu z opieki medycznej. - mówi Anna Janiczek, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

REKLAMA
 class="wp-image-1308733"

Tak naprawdę Centrum Medyczne zostało otwarte 9 marca. Niestety 16 marca zostało ponownie zamknięte z powodu ogłoszenia stanu koronawirusowej pandemii. Dlatego też PZU postanowiło otworzyć swoją placówkę jeszcze raz. Goście otrzymali oczywiście na wstępie maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji rąk. Takie czasy.

Centrum Medyczne PZU mieści się w najwyższym budynku na terenie Unii Europejskiej.

 class="wp-image-1308736"

Samo centrum mieści się na szóstym piętrze nowego budynku Varso 1, który nie został jeszcze w pełni oddany do użytku. To ogromne przedsięwzięcie architektoniczne, którego jedna z części, po ukończeniu, będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

 class="wp-image-1308754"

— Podstawą naszego działania jest fachowa kadra i profesjonalizm naszych pracowników, dodatkowo świadomie czerpiemy z możliwości, jakie daje współczesna technologia. Innowacyjny sprzęt w nowym centrum medycznym nie tylko poprawia komfort wykonywanych badań, ale przede wszystkim wspiera proces diagnozy. - mówi Janiczek.

 class="wp-image-1308742"

Aktualnie w Centrum Medycznym zatrudnionych jest 50 lekarzy, a pacjenci mają do dyspozycji aż 15 poradni - od okulisty i kardiologa, aż po poradnię proktologiczną. Pacjenci mogą wykonać tu również badania laboratoryjne, obrazowe oraz zabiegi ambulatoryjne.

Placówka przyszłości

 class="wp-image-1308745"

— Nazywamy to miejsce „placówką przyszłości”, ponieważ chcemy, aby w tym kierunku zmierzała służba zdrowia – dodaje Janiczek.

Specjalistów wspomaga najnowszy sprzęt medyczny. Od elektronicznych stetoskopów StethoMe, przez urządzenia do podświetlania żył iluminatorem AccuVein, aż po przenośne aparaty USG i poradnię okulistyczną, w której można zbadać sobie szerokość pola widzenia i wykonać badanie dna oka. U kardiologa z kolei można zapisać się na pełną próbę wysiłkową.

 class="wp-image-1308748"

Dodatkowo, każdy gabinet specjalistyczny wyposażony jest w duży panoramiczny ekran, na którym lekarz może w przejrzysty sposób pokazać pacjentowi jego wyniki badań lub wyświetlić materiały, które pomogą ustalić dalsze etapy leczenia.

 class="wp-image-1308751"
REKLAMA

Na wzmiankę zasługują również zgody elektroniczne z podpisem biometrycznym, które ułatwiają obieg dokumentacji i pomagają chronić środowisko poprzez eliminację formularzy papierowych.

PZU Zdrowie chce być jednym z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat poszerzyło własną sieć medyczną dwukrotnie, otwierając centra m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Posiada także sieć kilkudziesięciu pracowni diagnostyki obrazowej. Dodatkowo współpracuje z ponad 2000 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA