Tylko śmiech może nas uratować. Konkurs Serwerowe Opowieści pomoże przetrwać trudne czasy

Lokowanie produktu

Widziałem ostatnio doskonałego mema. Opisuje moje życie, ale też życie wielu tych przedstawicieli wolnych zawodów, którzy od lat pracują zdalnie w domu. W tym całej rzeszy freelancerów, grafików, programistów, frontendowców, copywriterów (uwaga: lista aktualizowana).

16.07.2020 09.52
Tylko śmiech może nas uratować. Konkurs Serwerowe Opowieści pomoże przetrwać trudne czasy

Oto on:

 class="wp-image-1128061"

Koronawirus sprawił, że do tej zacnej grupy dołączają tłumnie ludzie z różnych branż, którzy muszą zmierzyć się z trudnym wyzwaniem, którym jest praca w zaciszu domowym. Zwłaszcza że często to zacisze tylko z nazwy. Obrazuje to inny popularny mem, pokazujący pracującą w domu kobietę i jej związaną i zakneblowaną dziatwę leżącą na podłodze.

Niestety nie możemy odinstalować 2020 r. i zainstalować w zamian nowej wersji, choć obecna ewidentnie ma jakiegoś wirusa. Na łatkę też będziemy musieli poczekać. Pozostał nam śmiech.

Memy i pasty uratują świat.

Żyjemy w dużym napięciu, martwimy się o siebie i swoich bliskich. Przeraża nas zarówno wirus SARS-CoV-2, ale jak i sytuacja gospodarcza w dobie pandemii. Powiedzenie mówiące, że śmiech to zdrowie, jest wyjątkowo aktualne w tych trudnych czasach.

Śmiech pomaga rozładować napięcie, ale też nabrać dystansu. Nie byłem wcześniej zbytnim fanem satyry, kierując się myślą jednego z moich ulubionych artystów, który stwierdził kiedyś, że radosna sztuka go przygnębia.

Teraz poszukuję śmiesznych treści, oglądam memy, czytam pasty i śmieszne historie. Nie przeprosiłem się tylko z polskimi kabaretami. Te nadal uważam za mało śmieszne.

Dziś społeczne problemy lepiej opisują memy niż głębokie analizy. To dlatego wybuchłem śmiechem, gdy zobaczyłem plan mieszkania z opisem: „gdy zastanawiasz się, gdzie spędzisz weekend”.

I choć sam nie wiem, co jest bardziej przerażające – mierzenie temperatury czy stawanie na wadze, śmieję się przez łzy, gdy zastanawiam się nad odpowiedzią.

Rusza konkurs Serwerowe Opowieści.

Doceniam inicjatywy, które mają pomóc przetrwać trudny czas pandemii z wykorzystaniem najtańszej dostępnej broni – śmiechu. Jedną z nich jest konkurs Serwerowe Opowieści organizowany przez Hewlett Packard Enterprise Polska Sp. z o.o. i firmę AB S.A.

Należy opisać śmieszną historię poświęconą pracy w IT lub wstawić zdjęcie obrazujące taką sytuację. Konkurs ruszył 14 lipca 2020 r. i potrwa do 4 sierpnia 2020 r. Jury wybierze trzech zwycięzców.

Pierwszą nagrodą jest laptop-tablet Microsoft Surface Go. Urządzenie przyda się zwłaszcza w obecnym trudnym czasie pandemii, gdy rodzice pracują w domu, a dzieci nie można nawet posłać na kolonie. Surface Go pomoże zająć dziecko, zainteresować czymś nowym, a może nawet ułatwić mu naukę. Po pracy skorzysta z niego również dorosły. Surface Go świetnie nadaje się do przeglądania sieci czy oglądania filmów.

Zdobywca drugiej nagrody otrzyma głośnik Bose Portable Home, który producent określa mianem najbardziej wszechstronnego głośnika. Można za jego pośrednictwem słuchać muzyki bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Odtworzymy na nim dźwięki z serwisów streamingowych Spotify czy Deezer. I z łatwością przeniesiemy z pokoju do pokoju (cenne w czasach rodzinnej walki o każdy centymetr kwadratowy mieszkania).

Trzecia nagroda to słuchawki Sony WH-1000XM2. Z łatwością zastąpią one knebel i linę z mema opisanego na początku tekstu, bo świetnie tłumią zewnętrzne dźwięki. Pula nagród wynosi 5000 zł

Zgłoszenia można dokonać na dedykowanej stronie pod adresem serweroweopowiesci.pl. Dla poprawy nastroju zachęcamy również do dołączenia do grupy Serwerowe Opowieści na Facebooku.

Jeden uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Nie może być ono obraźliwe ani wulgarne.

Jestem przekonany, że w obecnych realiach życie dostarczy scenariuszy, których nie powstydziłby się twórca najlepszych polskich komedii, Stanisław Bareja. Skoro tak, niemal grzechem byłoby nie podzielić się nimi z innymi.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

* Tekst powstał we współpracy z Hewlett Packard Enterprise i A.B. S.A.

Lokowanie produktu
Najnowsze