Tech  / News

Prezydent podpisał kartę wolności w Sieci. Obiecuje światłowód w każdym domu

Picture of the author
681 interakcji
dołącz do dyskusji

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda składa kolejne wyborcze obietnice. Jak zawsze ma być tanio, powszechne i w ogóle strasznie fajnie. Oto obietnice w ramach prezydenckiej Karty wolności w Sieci.

Podczas spotkania wyborczego w Sulęcinie prezydent zaprezentował Kartę wolności w Sieci, która ma być, jak zapewnia, jednym z istotniejszych elementów jego dalszej prezydentury, jeżeli się jej doczeka.

Karta wolności w Sieci od Andrzeja Dudy. Co nam obiecuje prezydent Polski?

Prezydent Duda wyraził entuzjazm dla wartości, jaką niesie za sobą swoboda wypowiedzi w Internecie. Zapowiedział, że będzie się sprzeciwiał jakimkolwiek cenzorskim zapędom ze strony rządu i że będzie stał na straży niezależności Sieci. Zestawił to wręcz z gwarantowaną przez Konstytucję wolnością słowa, która w jego ocenie jest fundamentem demokracji.

Karta wolności w Sieci – czyli w zasadzie zbiór wyborczych obietnic Dudy – to również sprzeciw na nakładanie dodatkowych podatków na telefony komórkowe, sprzeciw względem rozporządzenia ACTA2 i jemu podobnych oraz doprowadzenie łącza światłowodowego do każdego gospodarstwa domowego.

Dodatkowo każda polska szkoła ma zostać podłączona do szybkiego i darmowego łącza, i być wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, a każdy nauczyciel ma otrzymać służbowy komputer. Prezydent obiecuje też pomoc ubogim rodzinom w pozyskaniu komputera i darmowe e-podręczniki.

Na razie nie wiemy jeszcze w jaki sposób Andrzej Duda ma zamiar sfinansować swoje obietnice.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst