REKLAMA

Możesz już otwierać samochód iPhone’em. Pobierz iOS 13.6

Apple udostępnił nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Sprawdzamy, co nowego wnoszą iOS 13.6, iPadOS 13.6, macOS 10.15.6, watchOS 6.2.8, tvOS 13.4.8 i HomePod OS 13.4.8.

16.07.2020 10.52
iOS 13 6
REKLAMA

Deweloperzy oraz entuzjaści testują już co prawda wersje beta zupełnie nowych systemów operacyjnych Apple’a, które udostępnione zostaną dopiero jesienią, ale zwykli śmiertelnicy muszą na nie poczekać do końca wakacji. Z myślą o nich firma z Cupertino przygotowała ostatnią dużą aktualizację obecnych wydań. Ucieszą się z tego przede wszystkim posiadacze iPhone’ów oraz wybranych aut BMW.

REKLAMA

iOS 13.6, czyli iPhone jako kluczyk do auta

Najciekawszą nowością w iOS 13.6 jest możliwość używania telefonu zamiast kluczyka do samochodu. Nie liczcie jednak na to, że magicznie otworzycie telefonem golfa albo inną multiplę, gdyż iPhone na start odblokuje zamek jedynie w kilku nowych modelach samochodów marki BMW.

Car Keys, wykorzystujący chip NFC, ma działać do 5 godzin po rozładowaniu się telefonu. Usługa pozwoli posiadaczom iPhone’ów dzielić się wirtualnymi kluczykami z bliskimi za pośrednictwem usługi iMessage. Tym sposobem będzie można udzielać osobno dostępu do auta i możliwości jego uruchomienia.

Oprócz tego w iOS 13.6 pojawiła się funkcja dodawania symptomów w aplikacji Zdrowie. Dzięki temu iPhone może być takim dzienniczkiem choroby i nie trzeba jej objawów zapisywać w osobnym notatniku. Oprócz tego pojawiły się audycje głosowe w niedostępnej w Polsce aplikacji News i poprawki błędów.

iPadOS 13.6 i macOS 10.15.6

W przypadku tabletów Apple’a nie ma co tym razem liczyć na żadne przełomowe zmiany w iPadOS 13.6 poza tymi, które wdrożono w iOS 13.6. Z kolei macOS 10.15.6 poprawia błędy, wspiera teraz audycje głosowe w Apple News, optymalizuje strumieniowego przesyłania wideo na MacBookach kompatybilnych z HDR.

REKLAMA

watchOS 6.2.8, tvOS 13.4.8 i HomePod OS 13.4.8.

W systemie watchOS 6.2.8 największą nowością jest wsparcie Car Keys, dzięki którym samochód można odblokować nie tylko telefonem, ale również zegarkiem. Oprócz tego kolejne państwa dostały dostęp do funkcji EKG. W przypadku tvOS 13.4.8 i HomePod OS 13.4.8 na odpowiednio telewizory i głośniki nowe wersje to tylko bugfixy.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA