REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Możesz już otwierać samochód iPhone’em. Pobierz iOS 13.6

Apple udostępnił nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Sprawdzamy, co nowego wnoszą iOS 13.6, iPadOS 13.6, macOS 10.15.6, watchOS 6.2.8, tvOS 13.4.8 i HomePod OS 13.4.8.

16.07.2020
12:52
iOS 13 6
REKLAMA
159 interakcji
dołącz do dyskusji

Deweloperzy oraz entuzjaści testują już co prawda wersje beta zupełnie nowych systemów operacyjnych Apple’a, które udostępnione zostaną dopiero jesienią, ale zwykli śmiertelnicy muszą na nie poczekać do końca wakacji. Z myślą o nich firma z Cupertino przygotowała ostatnią dużą aktualizację obecnych wydań. Ucieszą się z tego przede wszystkim posiadacze iPhone’ów oraz wybranych aut BMW.

REKLAMA

iOS 13.6, czyli iPhone jako kluczyk do auta

Najciekawszą nowością w iOS 13.6 jest możliwość używania telefonu zamiast kluczyka do samochodu. Nie liczcie jednak na to, że magicznie otworzycie telefonem golfa albo inną multiplę, gdyż iPhone na start odblokuje zamek jedynie w kilku nowych modelach samochodów marki BMW.

Car Keys, wykorzystujący chip NFC, ma działać do 5 godzin po rozładowaniu się telefonu. Usługa pozwoli posiadaczom iPhone’ów dzielić się wirtualnymi kluczykami z bliskimi za pośrednictwem usługi iMessage. Tym sposobem będzie można udzielać osobno dostępu do auta i możliwości jego uruchomienia.

Oprócz tego w iOS 13.6 pojawiła się funkcja dodawania symptomów w aplikacji Zdrowie. Dzięki temu iPhone może być takim dzienniczkiem choroby i nie trzeba jej objawów zapisywać w osobnym notatniku. Oprócz tego pojawiły się audycje głosowe w niedostępnej w Polsce aplikacji News i poprawki błędów.

iPadOS 13.6 i macOS 10.15.6

W przypadku tabletów Apple’a nie ma co tym razem liczyć na żadne przełomowe zmiany w iPadOS 13.6 poza tymi, które wdrożono w iOS 13.6. Z kolei macOS 10.15.6 poprawia błędy, wspiera teraz audycje głosowe w Apple News, optymalizuje strumieniowego przesyłania wideo na MacBookach kompatybilnych z HDR.

REKLAMA

watchOS 6.2.8, tvOS 13.4.8 i HomePod OS 13.4.8.

W systemie watchOS 6.2.8 największą nowością jest wsparcie Car Keys, dzięki którym samochód można odblokować nie tylko telefonem, ale również zegarkiem. Oprócz tego kolejne państwa dostały dostęp do funkcji EKG. W przypadku tvOS 13.4.8 i HomePod OS 13.4.8 na odpowiednio telewizory i głośniki nowe wersje to tylko bugfixy.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA