REKLAMA

Smartfony Huaweia uczą się nowych sztuczek. PeoPay od Banku Pekao już w Huawei AppGallery

Powiększa się oferta aplikacji w AppGallery. Bank Pekao pochwalił się właśnie nawiązaniem współpracy z firmą Huawei. Na jej mocy PeoPay pojawi się w chińskim sklepie.

16.07.2020 11.48
PeoPay bank pekao pekao24 huawei appgallery
REKLAMA

Huawei ponad rok temu stracił dostęp do usług Google’a i nie zanosi się na to, żeby w przewidywalnej przyszłości go odzyskał. Nawet jeśli tak by się stało, to raz sparzeni Chińczycy, raczej już nie postawią wszystkiego na jedną, amerykańską kartę. Z tego względu firma z Państwa Środka stawia na swój własny sklep z aplikacjami, który jest konkurencją dla Google Play.

REKLAMA

AppGallery, bo o nim mowa, prężnie się teraz rozwija. W tym oficjalnych repozytorium oprogramowania na smartfony marki Huawei pojawia się z tygodnia na tydzień coraz więcej kluczowych programów, w tym takich istotnym na polskim rynku. Najnowszą z nich jest PeoPay, czyli aplikacja mobilna do obsługi systemu online Pekao24, co ogłosił właśnie Bank Pekao.

Do tej pory aplikację Banku Pekao można było pobrać wyłącznie z Google Play, ale teraz to się zmienia. Osoby, które chcą korzystać docelowo tylko z AppGallery, mogą znaleźć ten program właśnie tam. To świetna wiadomość dla klientów, którzy mają smartfony marki Huawei bez usług Google’a, czyli np. te z linii Huawei P40, korzystające z Usług Huawei, ale… i tak muszą się oni uzbroić w cierpliwość.

REKLAMA

Pekao, podobnie jak wiele innych aplikacji trafiających do AppGallery, na start wymaga do działania usług Google’a. Pekao, jak wcześniej choćby mBank, zapowiedział jednak, że pracuje nad zmodyfikowaniem swojego programu tak, by działał na urządzeniach opartych o Huawei Mobile Services. Bank we współpracy z Huawei przygotował przy tym promocję dla swoich klientów.

Wystarczy teraz pobrać aplikację PeoPay i założyć w niej Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium w aplikacji poprzez zrobienie sobie zdjęcia selfie, aby otrzymać bonus w postaci 100 zł. Oprócz tego można liczyć na promocyjne oprocentowanie, czyli 2 proc. na 4 miesiące w skali roku do 20 tys. zł dla Konta Oszczędnościowego i 1,5 proc. na 4 miesiące do 100 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym Premium.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA