REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google zasypie nas pożytecznymi informacjami w wyszukiwarce grafiki

Zdarzyło wam się szukać czegoś po obrazach? Zapewne wiele razy. Mi też. Google o tym wie, bo przecież ta firma wie o wszystkim, co robią jego użytkownicy i postanowił nieco ulepszyć tę funkcję.

08.07.2020
21:29
Google zasypie nas pomocnymi informacjami w wyszukiwarce grafiki
REKLAMA

W tym tygodniu, użytkownicy którzy będą korzystać z Grafiki Google wewnątrz wyszukiwarki tej firmy mogą liczyć na nieco bardziej rozszerzone wyniki wyszukiwania. Na swoim oficjalnym blogu, Google podaje następujący przykład: jesteśmy np. w Stanach Zjednoczonych i rozglądamy się za jakimś malowniczym parkiem krajobrazowym.

REKLAMA

Google Grafika zyskuje nową funkcję

Wpisujemy więc np. „parki krajobrazowe” i w imię zasady, według której obraz jest wart więcej, niż 1000 słów, od razu przechodzimy do zakładki Grafika. No i tam, po kliknięciu na piękne zdjęcie interesującego nas parku, wyświetlą się dodatkowe informacje. Dotyczące na przykład nazwy jeziora, które wyświetlane jest na zdjęciu, czy też kilka informacji na temat miasta, położonego najbliżej parku.

Wiele zależy tu od wyszukiwanego przez użytkownika hasła, które zostanie poddane analizie przez algorytmy Google'a. Te będą dwoić się i troić, żeby przy interesujących nas zdjęciach wyświetlić jak najwięcej interesujących i przydatnych informacji.

Proces odbywać się będzie dzięki algorytmom maszynowego uczenia się, które oprócz analizy samego zdjęcia, przeczytają za nas również stronę internetową, na której jest ono wyświetlane.

REKLAMA

Jak twierdzi Google, w początkowej fazie, dodatkowe informacje wyświetlane będą tylko przy wybranych zdjęciach ludzi, miejsc i rzeczy. Firma chce tym samym powiedzieć, że dopracowanie nowej funkcji zapewne zajmie trochę czasu, więc na razie dopuści do użytku jej eksperymentalną formę, a użytkowników swojej wyszukiwarki wykorzysta w roli beta testerów.

Jak na razie nie wiadomo kiedy usługa ta pojawi się w Polsce. Na początku skorzystają z niej mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ale Google obiecuje, że otrzymają ją również użytkownicy z innych krajów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA