REKLAMA

Płatności na mobilnym Chrome potwierdzimy odciskiem palca

Google zapowiedział dodanie obsługi uwierzytelniania płatności odciskiem palca w przeglądarce Chromium dla Androida. Pierwszą nakładką, która z tego skorzysta, będzie Chrome.

31.07.2020 09.12
Zatwierdzanie płatności w Chrome przez odcisk palca
REKLAMA

Przeglądarki Chromium na Androida (Chrome, Edge, Opera i pozostałe wykorzystujące ten fundament) wyposażone są w moduł pomagający nam w dodawaniu metody płatności przy zakupach. Przeglądarka – jeśli zechcemy – sama wypełni formularze danymi z zapisanej wcześniej karty płatniczej. Dla bezpieczeństwa poprosi jednak o potwierdzenie danych karty – musimy za każdym razem podać kod CVC.

REKLAMA

Płatności dokonywane odciskiem palca w przeglądarce Chrome na system Android.

Chrome jako pierwszy z przeglądarek Chromium wprowadzi autoryzację płatności odciskiem palca lub innym modułem uwierzytelniającym użytkownika biometrycznie (na przykład skanowanie twarzy). Kod CVC trzeba będzie podać tylko przy pierwszej płatności. Kolejne będziemy już zatwierdzać dotykając palcem czujnika.

chrome zatwierdzanie płatności class="wp-image-1311340"
REKLAMA

Warto przy tym mieć na uwadze, że to funkcja opcjonalna. Jeżeli z jakiegoś względu nie zechcemy zatwierdzać płatności odciskiem palca, będziemy mogli wyłączyć inne formy uwierzytelniania i dalej autoryzować się przed podawanie kodu CVC.

Nowość jest wprowadzana stopniowo i ma trafić do wszystkich użytkowników Chrome’a na Androida w przeciągu najbliższych tygodni. Na razie nie wiemy czy i kiedy pozostali członkowie Chromium wprowadzą tę nowość do swoich przeglądarek.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA