REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wysyłanie SMS-ów z Windowsa nigdy nie było wygodniejsze. Pojawiło się specjalne okienko

Obsługę wiadomości tekstowych będzie można wydzielić z interfejsu aplikacji Twój telefon. Pozwoli to na wygodne prowadzenie korespondencji przy jednoczesnym zachowaniu pełnej możliwości sterowania smartfonem.

02.06.2020
11:47
Wysyłanie SMS-ów z Windowsa nigdy nie było wygodniejsze
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Twój telefon to taki mały kombajn do obsługi telefonu z Androidem bez wstawania od komputera. Wbudowana w Windowsa 10 apka pozwala nam na nawiązywanie połączeń głosowych, wysyłanie i odbieranie SMS-ów i MMS-ów czy synchronizację i podgląd powiadomień. Dodatkowo, jeżeli używamy w miarę nowego telefonu Galaxy, możemy wyświetlać w oknie nasze androidowe aplikacje czy zyskać dostęp do androidowego Schowka.

windows 10 okienko do sms-ów class="wp-image-1158805"

Szeroka (i stale poszerzana) funkcjonalność aplikacji jest mile widziana. W pewnym momencie pojawia się jednak ryzyko jej przeładowania mniej lub bardziej potrzebnymi kontrolkami – co grozi przemianą prostej i użytecznej apki w odstraszający i nieintuicyjny kombajn. Na szczęście Microsoft zdaje się być tego świadomy – a świadczyć o tym może testowana właśnie nowość.

Aplikacja Twój telefon w Windows 10 z dedykowanym oknem do wiadomości SMS.

Jak informuje ALumia, lada moment w programie Windows Insider pojawi się nowa wersja aplikacji Twój telefon, która rozszerzy funkcję SMS o możliwość wydzielenia jej do osobnego okna. Wspomniane okno można dowolnie przenosić po ekranie i jest ono niezależne od reszty programu – choć jeżeli zamkniemy okno aplikacji Twój telefon, z ekranu zniknie również okno wiadomości tekstowych. Przynajmniej na razie.

windows 10 okienko do sms-ów class="wp-image-1158811"
(źródlo: ALumia)
REKLAMA

Beta-testy nowej wersji potrwają prawdopodobnie zwyczajowe kilka tygodni zanim ta pojawi się jako aktualizacja automatyczna w Microsoft Store dla wszystkich użytkowników. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by nowość sprawiła jakieś niespodziewane problemy. Prawdopodobnie korzysta ze standardowego API do zagnieżdżonych okien w ramach Universal Windows Platform – beta testy są tu raczej formalnością.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA