REKLAMA

Windows 10 2004 z kolejnymi problemami. Nie działa dobrze z pamięcią Intel Optane

Czy twój komputer z pamięcią Intel Optane zaczął niespodziewanie wariować? Winna tego jest najnowsza aktualizacja rozwojowa Windowsa 10. Łatka jest już w drodze.

06.06.2020 13.51
windows 10 2004 hdd
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 2004 był najdłużej testowaną aktualizacją w historii systemu i najostrożniej wprowadzaną na rynek. Rodziło to nadzieje, że w końcu uda się przejść na nową wersję platformy Microsoftu bez żadnych problemów. Nadzieja, choć umiera ostatnia, musiała nas jednak w końcu opuścić. Nowa wersja Windowsa nie dogaduje się z wybranymi rodzajami pamięci Intel Optane.

Windows 10 2004 nie działa poprawnie z pamięciami Intel Optane H10 i M10.

Po przeprowadzeniu aktualizacji komputer zacznie informować nas o licznych błędach związanych z zarządzaniem pamięcią. Tak na dobrą sprawę to cały mechanizm Optane przestaje działać, co znacząco wpływa na wydajność pamięci masowej. Na szczęście nie występują przy tym problemy ze stabilnością systemu. Chociaż tyle.

REKLAMA

To niestety spora kompromitacja. Co prawda pamięci Optane należą do rzadkości, ale warto zdać sobie sprawę z dwóch rzeczy. Po pierwsze, o czym wspominaliśmy wyżej, Windows 10 2004 był testowany rekordowo długo. Po drugie, testerzy zgłaszali błędy z pamięcią Optane Microsoftowi, a ten i tak wprowadził aktualizację do dystrybucji – bez blokowania jej dostępności dla urządzeń z rzeczoną technologią.

Intel pracuje już nad aktualizacją oprogramowania układowego do pamięci Optane, którą ma niezwłocznie po zakończeniu prac przekazać Microsoftowi. Spodziewamy się też, że Microsoft wstrzyma dystrybucję wersji 2004 do posiadaczy komputerów z pamięcią Optane. Czyli że zrobi coś, co powinien wykonać na samym początku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA