REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon na pecety za darmo dla posiadaczy wersji konsolowej

CD Projekt rozdaje grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na GOG za darmo posiadaczom wersji na inne platformy. Z takiej promocji aż żal nie skorzystać.

16.06.2020
16:57
Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC za darmo dla posiadaczy wersji konsolowej
REKLAMA

Twórcy serii gier Wiedźmin, którzy szykują się właśnie do premiery gry Cyberpunk 2077, promują teraz w ciekawy sposób platformę GOG Galaxy 2.0, czyli nową aplikację kliencką sklepu GOG. W tej wersji pozwala ona zarządzać listą znajomych i całą cyfrową biblioteką gracza, gromadząc w jednym miejscu gry zarówno z różnych cyfrowych sklepów na pecety, jak i z konsol.

REKLAMA

Aby zwrócić uwagę na GOG Galaxy 2.0, polska firma rozdaje grę Wiedźmin 3 w wersji na PC za darmo.

Jedynym warunkiem uzyskania darmowej kopii tej kultowej już polskiej gry cRPG w wersji na komputery do pobrania ze sklepu GOG jest posiadanie kopii przypisanej do konta PlayStation lub Xbox. Wystarczy bowiem połączyć konto GOG z kontem użytkownika konsoli marki Sony lub Microsoftu, by odebrać taki miły prezent.

Trzeba się jednak spieszyć, bo akcja promocyjna pozwalająca na odebranie gry w aplikacji GOG Galaxy 2.0 jest ograniczona czasowo. Gracze muszą się wyrobić w ciągu tygodnia, który kończy się z dniem 23 czerwca o godz. 13:00. Program dostępny jest na systemy Windows oraz macOS.

Promocja jest miłą niespodzianką, ale mam nadzieję, że CD Projekt RED uda się rozbudować system transferu save’ów.

Na premierę reedycji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na platformę Switch, zwaną potocznie Switcherem, przygotowano narzędzie pozwalające na transfer stanów zapisu z wersji pecetowej do konsoli Nintendo. Chciałbym zobaczyć podobny system wspierający transfer save’ów, i to w obie strony, z i do konsol PS4 i X1.

Na start musimy zadowolić się opcją importowania do biblioteki GOG Galaxy 2.0 informacji o postępach gracza, czyli listy osiągnięć oraz czasu spędzonego w grze. Do tego w ramach bonusu posiadacze kopii gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ze sklepu GOG mogą teraz pobrać:

  • ścieżkę dźwiękową rozszerzoną o cztery dodatkowe utwory;
  • oficjalne szablony papierowych zabawek z serii Wiedźmin zaprojektowane przez Tougui;
  • komiks Wiedźmin. Dom ze szkła w wersji cyfrowej.
REKLAMA

Twórcy platformy GOG Galaxy 2.0 zapowiadają przy tym, że to nie jest jednorazowa akcja. Być może w przyszłości będzie można odebrać inne gry CD Projekt RED z konsol marki Sony lub Microsoftu, a kto wie — nie jest wykluczone, że doczekamy się czasów, gdy inne studia przyłączą się do tej akcji.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA