REKLAMA

Dzisiaj premiera Valorant - gry twórców League of Legends. skąd pobrać, na czym grać i co z konsolami?

Oficjalna premiera gry Valorant została zaplanowana na 2 czerwca 2020 r. Pierwszoosobową strzelaninę można już pobrać na komputery osobiste, bez ponoszenia żadnych kosztów.

02.06.2020 15.20
Premiera Valorant - skąd pobrać grę, co z konsolami?
REKLAMA
REKLAMA

Valorant to produkcja z gigantycznym potencjałem. Sieciowy FPS jest pierwszą poważną konkurencją dla CS:GO. Taktyczna strzelanina twórców Riot Games czerpie garściami od hitu Valve, zwłaszcza w obszarze modelu ostrzału i przedmeczowego wyposażenia. Jednocześnie Valorant wzbogaca rozgrywkę o unikalne umiejętności specjalne oraz odblokowywanych czempionów, budząc skojarzenia z Paladins i Overwatchem.

Gdy produkcja Riot Games znajdowała się w zamkniętej becie, wygenerowała gigantyczne zainteresowanie. Valorant został najchętniej oglądaną grą na platformie Twitch. Ciekawość widzów (wsparta walką o kody zapewniające dostęp do testów) pozwala sądzić, że dzieło Riotu ma realne szanse zagrać o największy kawałek tortu przy stole taktycznych komputerowych strzelanin. Na ten moment zajada się nim producent CS:GO - najczęściej uruchamianej gry na Steam.

Valorant świętuję premierę. Grę może pobrać za darmo każdy zainteresowany.

Jak pobrać Valorant? Wystarczy skorzystać z tego bezpiecznego odsyłacza, prowadzącego do oficjalnej witryny gry. Następnie klikamy w przycisk „DOWNLOAD” i wprowadzamy datę urodzenia. Tyle wystarczy, aby pobrać instalator programu. Tzw. launcher wymaga posiadania konta Riot Games. To dokładnie to samo konto, którego używamy podczas grania w League of Legends. Jeśli nie macie własnego profilu, możecie go założyć w kilka sekund. Wystarczy do tego skrzynka e-mail.

Valorant jest grą Free2Play. Oznacza to, że granie w sieciową strzelaninę jest darmowe. Jej producenci zarabiają na mikro-transakcjach wszytych bezpośrednio w produkcję. Zakupy wewnątrz aplikacji są jednak fakultatywne. Ponadto dotyczą wyłącznie kosmetycznych aspektów gry, nie mając przełożenia na balans samej rozgrywki.

Na ten moment Valorant działa wyłącznie na PC. Co z konsolami?

W momencie premiery strzelanina Riot Games jest dostępna wyłącznie na komputerach z systemem Windows. Omawiany tytuł cechują elementy charakterystyczne dla FPS-ów na PC, jak wsparcie dla wysokiej wartości klatek na sekundę czy całkowity brak wspomagania celowania. Nie oznacza to jednak, że Valorant już na zawsze pozostanie produkcją dedykowaną wyłącznie komputerom osobistym.

REKLAMA

Czy Valorant trafi kiedyś na konsole? Zapytani o to w jednym z wywiadów, producenci z Riot Games nie zaprzeczają. Nową politykę wydawniczą tej firmy cechuje ekspansja na inne platformy, w tym urządzenia mobilne. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest League of Legends: Wild Rift, dostosowane do dotykowych ekranów smartfonów i tabletów. Na korzyść konsolowego Valoranta przemawia również specyfika nowej generacji konsol do gier. Te mają sobie radzić z mniej wymagającymi tytułami w 120 klatkach na sekundę. To dokładnie ta wartość, w którą celują producenci Valoranta.

Sieciowa strzelanina Riotu może w przyszłości pojawić się na konsolach, ale na pewno nie stanie się to szybko. Tymczasem Valorant jest do pobrania na PC już teraz, za darmo, pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA