REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oferta dnia: używany Mac Pro za 44 tys. dol.

Na stronie Apple pojawiła się bardzo dobra oferta na używany komputer Mac Pro. Cena jest wyjątkowa: skromne 44 tys. dol.

30.06.2020
19:04
Oferta dnia: używany Mac Pro za 44 tys. dol.
REKLAMA

Bezwypadkowy, nieuszkodzony, po serwisie, mało jeżdżony… a w sumie to wcale, bo nie ma słynnych kółek, lecz najzwyklejsze w świecie nóżki. Mowa o używanym, odnowionym Macu Pro, który pojawił się w oficjalnym sklepie Apple.

REKLAMA

Sklep Apple oferuje odnowione - w tym używane - sprzęty nie od dziś. Najczęściej są to produkty pochodzące ze zwrotów lub z serwisu, kiedy Apple uzna, że odda klientowi zupełnie nowy sprzęt, a stary naprawi we własnym zakresie.

Odnowione certyfikowane produkty Apple mają nowe akumulatory i obudowy, mają wszystkie akcesoria, są sprzedawane z roczną gwarancją, a właściwie jedyną różnicą względem nowego produktu jest inne - całkowicie białe - pudełko.

Teraz trafiła się prawdziwa okazja. Dobra wiadomość: zaoszczędzisz 7740 dol. Niestety jest też zła: musisz wydać 44 tys. dol. I to jeszcze bez podatku.

 class="wp-image-1202305"

Okazja na stronie Apple jest naprawdę wyjątkowa. Sprzedawany - przypomnijmy, że używany i odnowiony - komputer kosztuje 43859 dol. Tak, prawie 44 tys. dol i to jeszcze przed dodaniem podatku.

To absolutny rekord cenowy jeśli chodzi o odnowiony sprzęt na stronie Apple, ale mówimy o prawdziwym białym kruku. Okazja dotyczy najnowszego modelu Maca Pro w niemal topowym wariancie.

Na pokładzie mamy najlepszy dostępny procesor Intel Xeon W 2,5 GHz o 28 rdzeniach. Do tego dwie topowe karty Radeon Pro Vega II Duo, każda z 2x32 GB pamięci HBM2. Nie poskąpiono też dodatkowej karty Apple Afterburner o wartości 10 tys. zł. Wisienką na szczycie tortu jest jednak RAM, bowiem w tej konfiguracji mamy… 1,5 TB RAM-u (12 x 128 GB). To największa ilość, jaką można zainstalować w tym komputerze.

Jedynym elementem, który nie został wymaksowany jest dysk. Sprzedawany komputer jest wyposażony w skromne 2 TB pamięci masowej SSD, podczas gdy maksymalny wariant to 8 TB.

 class="wp-image-1202302"

Zupełnie nowy komputer o takiej konfiguracji kosztuje na stronie Apple.com dokładnie 51599 dol. Do kwoty należy dodać podatek, którego wysokośc różni się w zależności od stanu. Dla Nowego Jorku podatek wynosi 4579 dol., co daje łączną kwotę 56178,41 dol. W polskim sklepie Apple ten sam zestaw kosztuje 255999,00 zł (spokojnie, już z VAT-em).

REKLAMA

Nieczęsto widuje się komputery z 1,5 TB RAM-u.

Jeśli jednak potrzebujesz takiego sprzętu, teraz możesz na nim zaoszczędzić dokładnie 7740 dol. Wystarczy na monitor Pro Display XDR (nawet z podstawką za 1000 dol., bo jak szaleć, to szaleć) i na opcjonalne kółeczka do obudowy komputera. Zostanie jeszcze 1043 dol na waciki. Ewentualnie na coś małego z Windowsem, żeby koledzy nie śmiali się, że na komputerze za 44 tys. dol. nie możesz nawet pograć w Wiedźmina 3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA