REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Surface Duo przed Galaxy Fold 2. Microsoft chce wszystkich zaskoczyć nowym telefonem

Wyposażony w dwa wyświetlacze Surface Duo ma się pojawić w sprzedaży już za kilka tygodni. Microsoft z jakiegoś względu podobno chce zdążyć przed premierą nowego telefonu Samsunga.

13.06.2020
16:14
microsoft-surface-duo-6
REKLAMA
REKLAMA

Surface Duo po raz pierwszy został zaprezentowany w październiku ubiegłego roku. To powrót Microsoftu na rynek telefonów, choć już nie z takimi ambicjami, jakie towarzyszyły platformom Windows Phone i Windows 10 Mobile. Duo ma być urządzeniem relatywnie niszowym, choć innowacyjnym. Co ciekawe, nie pracuje pod kontrolą żadnej wersji Windowsa – zdecydowano się dostosować do jego potrzeb system Android.

Najciekawszym elementem Surface Duo jest jego konstrukcja. Telefon przypomina zeszyt do notatek, a jego oba wyświetlacze umieszczone są w wewnętrznej części. To oznacza, że telefon powinien zapewniać bardzo wygodną wielozadaniową pracę na wielu aplikacjach równocześnie – choć z drugiej strony trzeba będzie go najpierw otworzyć, by móc z niego skorzystać czy nawet sprawdzić powiadomienia.

Sprzedaż Surface Duo ma ruszyć przed sierpniem.

microsoft-surface-duo-7 class="wp-image-1012970"
REKLAMA

Według informacji do jakich dotarł Zac Bowden, celem Microsoftu jest wprowadzenie do sprzedaży Surface’a Duo zanim Samsung wprowadzi na półki sklepowe telefon Galaxy Fold 2. Nie jest jasne skąd ta rywalizacja, zwłaszcza biorąc pod uwagę bliską współpracę obu firm na rynku telefonów komórkowych. W każdym razie Fold 2 ma się pojawić 5 sierpnia, co daje Microsoftowi już bardzo niewiele czasu.

Surface Duo ma być wyposażony w układ Snapdragon 855 z 6 GB RAM. Do wyboru mają być wersje z 64 GB i 256 GB pamięci. Telefon będzie też zawierał pojedynczy, 11-megapikselowy aparat. Jego dwa wyświetlacze mają mieć przekątną 5,6 cala każdy i rozdzielczość 1800 x 1350 pikseli (4:3). Za czas pracy bez ładowania ma odpowiadać akumulator o pojemności 3460 mAh.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA