REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Photoshop Camera nie udaje prawdziwego Photoshopa. To aplikacja aparatu z krzykliwymi filtrami

Adobe pokazało nową, darmową aplikację na Androida i iOS. To Photoshop Camera, czyli zamiennik aplikacji aparatu z wieloma ciekawymi funkcjami.

12.06.2020
17:52
Photoshop Camera to nowa, darmowa aplikacja Adobe na iOS i Androida
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli mieliście wrażenie, że ostatnie aplikacje mobilne Adobe są nieco zbyt poważne, Photoshop Camera to coś dla was. To nowa aplikacja, która nie udaje pełnego Photoshopa przeniesionego na smartfon. Jest to zamiennik aparatu nastawiony na internetowych twórców, influencerów i wszystkich tych, którzy mają w sobie żyłkę artysty.

Filtry w Photoshop Camera są krzykliwe, ale jednocześnie świetne.

Aplikacja Photoshop Camera bazuje na filtrach, które są tu nazywane Obiektywami (Lenses). Każdy taki filtr ma kilka wariacji stylistycznych. Cześć z nich jest stworzona z myślą o zdjęciach selfie, inne najlepiej działają przy użyciu standardowego obiektywu, np. przy fotografii krajobrazowej.

Część filtrów jest bardzo krzykliwa i przerabia zdjęcia na grafiki, ale jednocześnie robi to naprawdę dobrze. Mnogość różnych wariantów stylistycznych sprawia, że aplikacja nie nudzi się szybko, a jednocześnie pozwala w najprostszy możliwy sposób stworzyć nietypowe, ciekawe ujęcie.

Photoshop Camera pozwala na pobieranie dodatkowych Obiektywów, z których wiele powstało we współpracy z influencerami i znanymi fotografami. Przykładowo, mamy filtry tworzone we współpracy z Billi Eilish, ale swoją paczkę ma tu też słynny Brandon Woelf, fotograficzna gwiazda Instagrama, której trudno odmówić własnego stylu.

Jeśli szukasz trybów manualnych i pełnej kontroli nad zdjęciem, Photoshop Camera nie jest dla ciebie.

Aplikacja jest ekstremalnie prosta w użyciu. Celem jest stworzenie grafiki rodem z Photoshopa od razu po naciśnięciu przycisku migawki.

 class="wp-image-1165516"

Minimalizm jest tu posunięty do tego stopnia, że nie ma nawet możliwości zmiany obiektywu w smartfonie, np. na szerokokątny. Nie ma też jakichkolwiek parametrów nastaw. Jedynym elementem na który mamy wpływ jest suwak ekspozycji.

Nie jest to jednak wadą. Prosta aplikacja z ciekawymi filtrami zawsze się obroni. Na tle innych aplikacji tego typu, Photoshop Camera ma większe ambicje i bardziej skomplikowany system działania. W zdjęciach krajobrazowych potrafi np. wyciąć niebo i zastąpić je ciekawie wystylizowaną grafiką. Po zrobieniu zdjęcia możemy jedynie lekko je przeedytować, korzystając z podstawowych suwaków. Można też zmienić proporcje, albo wybrać inny Obiektyw do już zrobionej fotografii.

REKLAMA

Aplikacja Photoshop Camera jest darmowa i można ją pobrać zarówno na Androida, jak i na iOS. Wymagane jest jednak zalogowanie się na konto Adobe, które można założyć za darmo.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA