REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nieważne, czy masz Xboksa, PlayStation czy peceta. Need for Speed Heat pierwszą grą EA z crossplay

Need for Speed Heat od dziś pozwala wszystkim graczom na wspólną zabawę, niezależnie od tego gdzie kupili grę i jakie urządzenie wykorzystują do zabawy. Crossplay pełną gębą, choć można go wyłączyć.

09.06.2020
9:57
need for speed heat nfs recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Gra Need for Speed Heat właśnie otrzymała kolejną darmową łatkę, usuwającą drobne niedociągnięcia i błędy w grze. Łatka jest dostępna na wszystkich platformach, na których została wydana sama gra: a wiec na Originie, Steamie, PlayStation Network i Xbox Live. I łączy te wszystkie platformy w jedność – przynajmniej w kontekście ostatniego Need for Speeda.

Nowa wersja gry znosi bowiem ograniczenia pozwalające na zabawę multiplayer tylko w ramach jednej gamingowej platformy. Do tej pory posiadacze Xboxów nie mogli bawić się ze znajomymi z Origina, posiadacze PlayStation z użytkownikami Steama, i tak dalej. Od teraz ta bariera znika: ścigać się możemy z kim chcemy, owa osoba musi tylko posiadać nowego Need for Speeda.

Need for Speed Heat pierwszą grą Electronic Arts z crossplay. Dobrze się składa, bo gra niedługo trafi do EA Access i Origin Access.

REKLAMA

Jeżeli ktoś nie życzy sobie rywalizacji online z graczami z innych platform, funkcję można wyłączyć w ustawieniach gry. Crossplay jest więc opcjonalny i można z niego zrezygnować – choć w przypadku gier wyścigowych nie ma ku temu zbyt wielu powodów. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści, choć ta druga to tylko przypomnienie.

NFS Heat, w myśl harmonogramu wydawniczego Electronic Arts, już niedługo trafi do usług EA Access (Xbox One, PlayStation 4) oraz Origin Access (PC). To oznacza, że ich abonenci będą mogli instalować grę i bawić się nią bez żadnych ograniczeń i bez żadnych opłat poza samą kwotą abonamentu. Kwota abonamentu to wydatek 15 zł miesięcznie lub 80 zł rocznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA