REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Nieważne, czy masz Xboksa, PlayStation czy peceta. Need for Speed Heat pierwszą grą EA z crossplay

Need for Speed Heat od dziś pozwala wszystkim graczom na wspólną zabawę, niezależnie od tego gdzie kupili grę i jakie urządzenie wykorzystują do zabawy. Crossplay pełną gębą, choć można go wyłączyć.

need for speed heat nfs recenzja
REKLAMA
280 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Gra Need for Speed Heat właśnie otrzymała kolejną darmową łatkę, usuwającą drobne niedociągnięcia i błędy w grze. Łatka jest dostępna na wszystkich platformach, na których została wydana sama gra: a wiec na Originie, Steamie, PlayStation Network i Xbox Live. I łączy te wszystkie platformy w jedność – przynajmniej w kontekście ostatniego Need for Speeda.

Nowa wersja gry znosi bowiem ograniczenia pozwalające na zabawę multiplayer tylko w ramach jednej gamingowej platformy. Do tej pory posiadacze Xboxów nie mogli bawić się ze znajomymi z Origina, posiadacze PlayStation z użytkownikami Steama, i tak dalej. Od teraz ta bariera znika: ścigać się możemy z kim chcemy, owa osoba musi tylko posiadać nowego Need for Speeda.

Need for Speed Heat pierwszą grą Electronic Arts z crossplay. Dobrze się składa, bo gra niedługo trafi do EA Access i Origin Access.

REKLAMA

Jeżeli ktoś nie życzy sobie rywalizacji online z graczami z innych platform, funkcję można wyłączyć w ustawieniach gry. Crossplay jest więc opcjonalny i można z niego zrezygnować – choć w przypadku gier wyścigowych nie ma ku temu zbyt wielu powodów. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści, choć ta druga to tylko przypomnienie.

NFS Heat, w myśl harmonogramu wydawniczego Electronic Arts, już niedługo trafi do usług EA Access (Xbox One, PlayStation 4) oraz Origin Access (PC). To oznacza, że ich abonenci będą mogli instalować grę i bawić się nią bez żadnych ograniczeń i bez żadnych opłat poza samą kwotą abonamentu. Kwota abonamentu to wydatek 15 zł miesięcznie lub 80 zł rocznie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA