REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z AWS z myślą o firmach działających w Polsce

Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z Amazon Web Services (AWS) z myślą o firmach działających w Polsce, które chcą korzystać z usług AWS i jednocześnie mieć pewność, że ich systemy i dane w chmurze przetwarzane są na terytorium Polski.

06.06.2020
21:33
Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z AWS z myślą o firmach działających w Polsce
REKLAMA

W ramach tej inicjatywy usługa Amazon Relational Database Service (RDS) on VMware jest dostępna w polskiej infrastrukturze chmurowej, należącej do Oktawave. Usługa ta umożliwia klientom uruchamianie zarządzanych baz danych w środowisku on-premise opartym o platformę VMware.

REKLAMA

Amazon RDS wykorzystywany jest obecnie przez setki tysięcy klientów na całym świecie.

Dostarczając skalowalną i optymalną kosztowo usługę, w której powtarzalne i czasochłonne zadania administracyjne jak np. instalacja, backup czy aktualizacja wykonywane są przez AWS, dzięki czemu klienci mogą skupić się na innych zadaniach.

W pierwszym etapie możliwe będzie uruchomienie relacyjnych baz danych, takich jak Microsoft SQL Server, PostgreSQL oraz MySQL w centrach danych Oktawave, zlokalizowanych w Polsce. Bazy danych będą zarządzane i automatyzowane przez AWS. Wsparcie przy wdrożeniu i utrzymaniu będzie świadczone przez wykwalifikowanych inżynierów Oktawave.

– Możliwość uruchomienia relacyjnych baz danych AWS na infrastrukturze Oktawave to nasza odpowiedź na sygnały płynące od firm, które planują migrację do chmury AWS lub już z niej korzystają. Chcą przy tym utrzymywać dane, którymi zarządzają, na terenie Polski i potrzebują wsparcia kompetencyjnego w tym zakresie, w języku polskim – mówi Michał Paschalis-Jakubowicz, CEO Oktawave.

Bezpieczne przetwarzanie danych w systemach informatycznych IT – zarówno tych w chmurze, jak i w prywatnych centrach danych – to priorytet dla nowoczesnego biznesu. Umiejętne wykorzystywanie tego typu rozwiązań umożliwia podejmowanie szybkich i trafnych decyzji biznesowych, a ich niezawodne działanie jest niezbędne do zapewnienia ciągłości operacyjnej.

Jednak konfigurowanie i wdrażanie baz danych na własnej infrastrukturze oraz późniejsze zarządzanie nimi bywa trudne, kosztowne, a także ryzykowne. Każdy błąd może prowadzić do awarii i przerwy w działaniu całego systemu informatycznego.

Połączenie technologii AWS i doświadczenia Oktawave znacznie ułatwia zarządzanie bazami danych, które muszą pozostać na terytorium Polski.

– Partnerstwo z Oktawave odpowiada na oczekiwania klientów, którzy chcieliby posiadać alternatywę w uruchamianiu baz danych z wykorzystaniem technologii AWS. Nasi klienci poszukują firm partnerskich, które oprócz doświadczeń w utrzymaniu infrastruktury chmurowej mają też kompetencje w zakresie rozwoju aplikacji biznesowych oraz ich modernizacji. Oktawave tworzą eksperci w obu tych dziedzinach. Cieszymy się na tę współpracę i chcemy ich powitać w gronie Amazon Web Services Partner Network – mówi Przemek Szuder, General Manager - Central & Eastern Europe w Amazon Web Services.

Ze względu na wskazania techniczne, takie jak opóźnienia, zgodność ze szczególnymi przepisami lub wymogami wewnętrznych polityk bezpieczeństwa. Partnerzy technologiczni wspólnie zapewniają ich wysoką dostępność i bezpieczeństwo. Pozwalają też zdecydować, gdzie mają się one fizycznie znajdować – w centrum danych danej firmy, czy w chmurze zlokalizowanej w Polsce.

Więcej o samym partnerstwie dowiemy się z materiału wideo, wideo-konferencji w której udział wzięli zarówno przedstawiciele AWS jak i Oktawave.

REKLAMA

* Materiał opublikowany przy współpracy z marką Oktawave.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA