REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

Outlook Spaces już dostępne. To wygodna tablica, która pozwoli ci z łatwością ogarnąć każdy temat

Aplikacja Outlook Spaces jest już dostępna do testów. Potrafi zebrać wszystkie informacje na dany temat z naszych usług Microsoftu i pozwala nam na ułożenie ich na jednej, wygodnej przestrzeni.

03.06.2020
11:45
Outlook Spaces to wygodna tablica, która pozwoli ogarnąć każdy temat
REKLAMA
REKLAMA

Outlook Spaces – wcześniej znana pod nazwą tymczasową Project Mocca – to nowa aplikacja Microsoftu do organizacji zadań i informacji. Na razie dostępna jest wyłącznie w formie wersji beta (czyli nadal niegotowej wersji, przeznaczonej do testów), wyłącznie w formie aplikacji webowej. Na szczęście to oznacza, że zadziała w każdej nowoczesnej przeglądarce internetowej, niezależnie od systemu operacyjnego. Aplikacja dostępna jest pod tym adresem.

Co to jest Outlook Spaces?

Space po angielsku znaczy przestrzeń. Outlook Spaces pozwala nam na tworzenie takich przestrzeni – w których algorytmy i my sami będziemy umieszczać kolejne, w jakiś sposób powiązane ze sobą elementy. Proces tworzenia nowego obszaru zaczyna się od nadania mu nazwy, wybrania szablonu i wpisania słów kluczowych mających go definiować. Te ostatnie są wbrew pozorom dość ważne, choć można je później zmieniać.

outlook spaces class="wp-image-1159687"

Podanie słów kluczowych pozwoli aplikacji na wyciągniecie wszystkich informacji z naszego Konta Microsoft, jakie mogą być powiązane z tematem. Mogą to być e-maile i wpisy z kalendarza z Outlooka, listy zadań z To-Do czy pliki z OneDrive’a. Te zbiory danych będą zawsze pod ręką w interfejsie – choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przy użyciu wbudowanej wyszukiwarki znaleźć i dodać do obszaru inny element.

outlook spaces class="wp-image-1159690"

Elementy w tymże obszarze reprezentowane są jako swoiste bloki, które możemy dowolnie przeciągać po ekranie – a także grupować w przedziały. Możemy dodawać na razie (możliwych elementów ma przybywać):

 • E-maile
 • Wpisy z kalendarza
 • Listy zadań
 • Notatki
 • Pliki
 • Łącza
 • Prognozę pogody dla wskazanego miejsca
 • Przedziały

Tworzone w ten sposób obszary można udostępniać innym (tylko do podglądu lub z uprawnieniami do edycji) i są dostępne w widoku głównym aplikacji Outook Spaces:

outlook spaces class="wp-image-1159693"

Kiedy Outlook Spaces będzie gotowe?

REKLAMA

Trudno powiedzieć. Aplikacja jest nadal w relatywnie wczesnej fazie rozwoju. Jednak mimo iż jest oznaczona jako beta (czyli może sprawiać nieprzewidziane kłopoty), podczas moich testów nie działo się nic niedobrego. A zatem choć do premiery wersji produkcyjnej pozostało jeszcze trochę czasu, to zachowując względną ostrożność w zasadzie z Outlook Spaces można korzystać już dziś.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA