REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Mi Band 5 już oficjalnie. Jest większa, ale też i bardziej kobieca

Sprzedażowy hit Xiaomi doczekał się nowej wersji. Opaska fitnessowa Mi Band 5 to przede wszystkim większy wyświetlacz oraz nowe funkcje programowe. W tym te skierowane wyłącznie do kobiet.

11.06.2020
16:40
mi band 5
REKLAMA
REKLAMA

Mi Band 5, czego już domyślaliśmy się po internetowych przeciekach, wyposażona została w nieco większy wyświetlacz niż ten obecny w opasce poprzedniej generacji. Tym razem jest to 1,1-calowa jednostka AMOLED pracująca w rozdzielczości 126 x 294 piksele i jasności 450 nitów. Jest więc nieco czytelniej, ale też wzrósł sam rozmiar opaski. Uwagę od tego estetycznego mankamentu mają jednak odwrócić ozdobne i ponoć bardzo funkcjonalne tarcze, czyli ekrany główne opaski.

Zmieniły się też podzespoły. Mi Band 5 zawiera ponoć wydajniejszy procesor i dokładniejsze czujniki niż jego poprzedniczka. Umożliwia to śledzenie 11 rodzajów treningu oraz aktywne monitorowanie pulsu, dzięki czemu opaska może nas ostrzec w razie wykrycia nieprawidłowości.

mi band 5 class="wp-image-1164793"

Mi Band 5 ładowany jest magnetycznie. Opaska ma być wodoszczelna (do 50 m) i oferować czas pracy bez ładowania akumulatora do 14 dni – co jest nieco słabszym wynikiem od Mi 4.

Xiaomi Mi Band 5 to również uaktualnione oprogramowanie. W tym śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Poza rejestrowaniem ćwiczeń – takich jak bieg, rower, pływanie czy joga – Mi Band 5 ma analizować nasze ogólne zaangażowanie w ruch i fitness i szacować jaki to ma wpływ na naszą kondycję. Opaska potrafi też monitorować jakość naszego snu. Najciekawsza nowość dotyczy jednak damskiej części jej potencjalnych użytkowników: Mi Band po raz pierwszy oferuje funkcję śledzenia cyklu menstruacyjnego. Można też ją wykorzystać jako zdalny przycisk migawki do aparatu w telefonie.

REKLAMA
mi band 5 class="wp-image-1164796"

Niewiadomą pozostaje tylko cena. Przeliczając bezpośrednio z ceny ustalonej na rynek chiński otrzymujemy kwotę około 115 zł. Biorąc jednak pod uwagę dodatkowe koszty zaistnienia na polskim rynku, spodziewać się powinniśmy ceny bliższej 175 zł. Jeszcze nie wiemy kiedy Mi Band 5 trafi do polskiej dystrybucji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA